Šā gada deviņos mēnešos AS Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca konsolidētais neto apgrozījums sasniedza 10,2 miljonus eiro, kas ir par 58,9% mazāk nekā pirms gada, liecina paziņojums Nasdaq Riga. Koncerns deviņu mēnešu laikā strādājis ar 1,6 miljonu eiro zaudējumiem.

Pārskata periodā koncerns eksportēja savu produkciju uz 9 valstīm, kopējais eksporta apjoms sasniedza 8,1 miljonu eiro (2014. gada deviņos mēnešos tas bija 15,5 miljoni eiro). Galvenie eksporta virzieni deviņos mēnešos bija ES valstis: Igaunija, Polija un Lietuva, trešās valstis: Krievija, Baltkrievija, Kazahstāna.

Šā gada 2.martā Uzņēmums realizēja ERAF projektu; visas iekārtas ieviestas ekspluatācijā un nodota noslēdzošā atskaite Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai. Uzņēmums saņēmis ES fondu finansējumu un daļēji dzēsis parādu bankai.

Lielie zaudējumi saistīti, pirmkārt, ar projektu noslēgumu Krievijas rubļos, kā arī tā iemesla dēļ, ka uzņēmums nebija nodrošināts ar pasūtījumiem uz pilnu jaudu pārskata periodā. Tāpēc, lai palielinātu rūpnīcas darbības ekonomisko efektivitāti, tika veikta ražošanas reorganizācija, ražošanas procesu optimizācija, tekošo izdevumu samazināšana.

Pārskata periodā uzņēmums aktīvi piedalījās visās attiecīgajās mārketinga izstādēs, lai prezentētu jaunās tehnoloģiskās iespējas un atrastu jaunus klientus, kā rezultātā uzņēmumam jau ir pirmie realizētie pasūtījumi no ES klientiem, kas pēc apjoma ir nepietiekami, lai kompensētu Krievijas tirgus apjomu. Par mērķi uzņēmums izvirzījis- palielināt metālapstrādes produkcijas izlaides un tās apstrādes pakalpojumu apgrozījumu uz jaunajām iekārtām, kas nopirktas ERAF projekta ietvaros; palielināt uzņēmuma efektivitāti un turpināt ražošanas izmaksu optimizāciju.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra