Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, kurā pieprasa norādīt izcelsmes valsti gaļai, kas ir pārstrādātu produktu, piemēram, cīsiņu, pelmeņu vai saldētas picas sastāvā, tomēr gaļas pārstrādātāji norāda, ka tas radīs ievērojamus izdevumus, otrdien raksta laikraksts Latvijas Avīze.

Līdz šim izcelsmes valsts obligāti bija jānorāda tikai svaigai liellopu gaļai.

EP Vides komitejas priekšsēdētājs Džovanni la Via norādījis, ka pēc zirga gaļas skandāla ir jāatgūst patērētāju uzticība, tomēr jānodrošina, lai jauni noteikumi neradītu jaunus apgrūtinājumus mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kādu nozarē ir ļoti daudz. Deputāti rezolūcijā atkārtoti pauduši bažas par krāpšanu pārtikas aprites jomā, tās potenciālo ietekmi uz pārtikas nekaitīgumu, patērētāju veselību un pārtikas ķēdes darbību, kā arī lauksaimniecības produktu cenu stabilitāti.

Latvijas Gaļas ražotāju un pārstrādātāju asociācijas valdes priekšsēdētājs un Rēzeknes Gaļas kombināta līdzīpašnieks Guntis Piteronoks atzīst, ka viņam nebūtu nekas iebilstams pret šo ieceri, taču tas nozīmē papildu izdevumus. «Katras izmaiņas nozīmē papildu finansējumu. Iepakojumu pasūtu uzreiz lielos apjomos vairāku kilometru garumā un tas tagad nozīmē, ka atkal būs jāveic kārtējās izmaiņas. Es jau saprotu, ka jāatbalsta vietējie ražotāji, bet izmaksas uzkraus uz pašu uzņēmēju pleciem,» skaidro uzņēmuma vadītājs. Viņš norāda, ka uzņēmumam tas nozīmētu izdevumus simtiem tūkstošu eiro apjomā.

Arī SIA Rimi Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere skaidro, ka obligāta izcelsmes marķēšanas sistēmas ieviešana radītu papildus izdevumus, kā arī sadārdzinātu marķējumu, jo nebūs iespējams pasūtīt lielu apjomu etiķešu, jo izejvielas un to izcelsme mainās, tādēļ etiķešu atlikumi būs nederīgi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra