Latvija uzskatāma par labvēlīgu vidi gan investīcijām, gan inovācijām, bet eksporta pievienotās vērtības pieaugums ir pierādījums tam, ka valsts saražotā produkcija ir konkurētspējīga, uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Runājot Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ceturtdien rīkotajā diskusijā premjers arī minēja vairākus piemērus ar Latvijas uzņēmumiem, kas ieviesuši inovatīvus risinājumus.

«Uzņēmums Grosgllass sadarbībā ar Cietvielu fizikas institūtu radis risinājumu, kā dzidrināt stiklu, un šobrīd ražo augstvērtīgas lielizmēra stikla loksnes. Real Sound Lab radīto tehnoloģiju izmanto tādi giganti, kā Kenwood, Panasonic un Hitachi. Bet Dendrolight, sīvā konkurencē izcīnot tiesības ražot unikālu produktu, ir pirmā un vienīgā ražotne pasaulē, kas uzsākusi masīvkoka šūnmateriāla paneļu ražošanu,» sacīja premjers.

V. Dombrovskis norādīja, ka valdības darba uzmanības centrā būs inovatīvi uzņēmumi. Savukārt attiecībā uz inovācijām valsts pārvaldē, premjers norādīja, ka viņaprāt tās iespējamas trīs aspektos – veidā kādā tiek sniegti publiskie pakalpojumi, inovācijas, kas samazinātu valsts pārvaldes izdevumus un celtu tās efektivitāti, kā arī inovācijas attiecībā uz politikas veidošanu – pieprasījumu pēc caurspīdīga un atklāta valdības darba.

Minētā diskusija tika rīkota LDDK ikgadējās Biedru sapulces laikā un tajā vienkopus pulcējās desmitiem dažādu nozaru asociāciju un uzņēmumu vadītāji.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra