2016. gadā Eiropas ražotāji saņems atbalstu 111 miljonu eiro apmērā, kuru varēs izmantot, lai atrastu jaunus tirgus un veicinātu patēriņu ES un ārpus tās. Veicināšanas pasākumi ir svarīga daļa no Eiropas Komisijas piedāvāto lauksaimnieku atbalsta pasākumiem, informē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Izbaudi, ražots Eiropā! ir jaunā Eiropas Komisijas šodien pieņemtā veicināšanas politika, kas palīdzēs nozares profesionāļiem iekļūt vai nostiprināties starptautiskajos tirgos un informēs Eiropas patērētājus par Eiropas lauksaimnieku ieguldīto darbu. Šā mērķa sasniegšanai Komisija padarīs pieejamus vairāk resursu, palielinās līdzfinansējuma daļu un samazinās birokrātiju projektu apstiprināšanā. Tas tiek veikts, lai pakāpeniski palielinātu veicināšanai pieejamo ES budžeta daļu no 61 miljona eiro 2013. gadā, kad jaunie noteikumi tika ierosināti, līdz 200 miljoniem eiro 2019. gadā.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ES līdzfinansējuma daļa arī palielināsies no 50 % uz 70–80 % (līdz 85 % Grieķijai un Kiprai). Vienlaikus tiek atcelta valsts līdzfinansējuma daļa, tādējādi visās dalībvalstīs radot vienlīdzīgus konkurences nosacījumus. Ievērojami tiks samazināta birokrātija projektu atlases procesā, kas atvieglos pieteikšanos.

2016. gada programmas mērķa grupā ir vairākas trešās valstis, kurās izaugsmes potenciāls ir visaugstākais, jo īpaši nozarēs, kurās tirgus situācija ir īpaši sarežģīta, piemēram, piena un cūkgaļas nozarēs. 30 miljoni eiro no kopējās summas tika īpaši paredzēti atbalsta pasākumu kopumam, par kuru komisārs Fils Hogans paziņoja septembra sākumā un ar kuru tiks atbalstīti veicināšanas pasākumi abās minētajās nozarēs.

ES lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans šodien paziņoja: «Eiropas lauksaimniecības un pārtikas produkti ir labākie pasaules tirgū. 110 miljardus eiro vērtais ES eksporta tirgus rada darbvietas un izaugsmi lauku apgabalos visā Eiropā. Eksporta tālāka pieauguma vārdā priecājos atklāt šo jauno veicināšanas režīmu, ar kuru paredzētos 111 miljonus eiro varēs izmantot, lai ES lauksaimniecības un pārtikas produktiem atvērtu jaunus tirgus, kā arī veicinātu mūsu klātbūtni pašreizējos tirgos. Ar īpašu prieku ziņoju par 30 miljonu eiro rezervēšanu grūtībās nonākušajām piena un cūkgaļas nozarēm. Šie līdzekļi ir daļa no nesen ziņotā 500 miljonu eiro finansējuma lauksaimniecības tirgiem. Es ceru tuvākajos mēnešos uzsākt misijās, lai paplašinātu ES ražotāju iespējas visā pasaulē.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra