Lai gan kopš šā gada marta spēkā ir Eiropas Padomes regula par gaļas un gaļas izstrādājumu marķēšanu, dokumenta specifikas dēļ dalībvalstīm regulas tulkojumos radušās problēmas ar produkta sastāvā norādāmo vielu definēšanu, līdz ar to patlaban regula tiek atkārtoti pārskatīta.

Kā aģentūrai LETA atzina Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece, uz neprecīzu tulkojumu norādījis gaļas pārstrādes uzņēmums SIA Forevers, kurš sagatavojis jaunus marķējumus, ņemot vērā regulas tulkojumu.

«Minētā regula tās specifikas dēļ tikusi pārprasta jau angļu valodas pamattekstā, un šāda problēma bijusi arī pārējām dalībvalstīm, kas tulkoja dokumentu vai arī izmantoja tā angļu valodas versiju. Patlaban iesniedzām Eiropas Padomes juristiem-lingvistiem savus priekšlikumus attiecīgajiem labojumiem. EK gatavo atbildes dokumentu, kurā tiks skaidroti atsevišķi jautājumi, patlaban galīgā versija vēl nav pieņemta,» sacīja Muceniece.

Savukārt uzņēmuma vadītājs Andrejs Ždans skaidroja, ka neprecīzais tulkojums uzņēmumam radījis ievērojamu apgrozījuma kritumu.

«Martā atklājās, ka nosacījums par to, kas jānorāda produkta nosaukumā, no angļu valodas bija iztulkots neprecīzi. Oriģinālā teikts, ka jāuzrāda dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas, savukārt latviskajā versijā parādījās, ka jāuzrāda visas olbaltumvielas, tajā skaitā, piemēram, soja. Produkta sastāvs palika iepriekšējais visiem ražotājam, tikmēr mēs kā pirmie sākām uzrādīt arī soju, līdz ar to kļūda tulkojumā radīja zaudējumus. Sazinājāmies ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem, kā arī ar ministriju, aicinot novērst radušos kļūdu, kas arī operatīvi tika izdarīts,» norādīja Ždans.

Forevers piedzīvoja 5-10% realizācijas kritumu, pēc tam kad pērn decembrī, beidzoties pārejas laikam jauno prasību ieviešanai par pārtikas marķēšanu, iznīcināja neiztērētās etiķetes un ieviesa jaunās, kur detalizēti norādītas sastāvdaļas, tostarp, piemēram, sojas olbaltumvielu klātbūtne. Lai gan šī viela ir arī citu ražotāju produkcijā, tie nav bijuši tik centīgi jaunās regulas pildītāji, savukārt pircēju attieksme pret Forevers produkciju mainījusies, kā arī preci neesot pieņēmuši mazie veikali.

Vienlaikus Ždans uzskata, ka īsā laikā panāktais kļūdas labojums ir motivējošs impulss uzņēmējiem aktīvi piedalīties savu interešu aizstāvībā, kā arī uzticēties Briselei kā pretimnākošiem ekspertiem, kam rūp ražošanas attīstība.

Jau vēstīts, ka Forevers nākamajos piecos gados plāno ieguldīt 12,8 miljonus eiro pašreizējās rūpnīcas rekonstrukcijā un jaunas būvniecībā.

Saskaņā ar uzņēmuma aplēsēm pērn apgrozījums sasniedzis 27 miljonus eiro salīdzinājumā ar 20,9 miljoniem iepriekšējā gadā. Forevers peļņa 2013.gadā bija 1,25 miljoni eiro.

Forevers reģistrēts Rīgā 2004.gadā ar 910 110 latu (1,29 miljoni eiro) pamatkapitālu. Uzņēmums ražo desas, cīsiņus, kūpinājumus, kā arī svaigas gaļas produkciju. Uzņēmuma loģistikā ir 35 automašīnas, kas ļauj ar produkciju apgādāt uzņēmuma tirdzniecības vietas visā Latvijā.

Forevera vienīgais īpašnieks ar 100% kapitāldaļu ir Ždans.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra