Noslēgusies IT un start-up konference TechChill Baltics 2015, kurā tika izteikti ekspertu padomi biznesa izaugsmē un vadībā, notika robotu cīņas un piču jeb biznesa ideju konkursa uzvarētāja Edurio apbalvošana, informē konferences rīkotāji.

TechChill Baltics Rīgā norisinājās pulcēja vairāk nekā 300 start-up, ekspertus, tehnoloģiju entuziastus, investorus, studentus un medijus no Baltijas, Skandināvijas, Lielbritānijas un ASV. Konferenci atklāja Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola, savukārt TechChill Baltics īpašo viesu statusā bija Robotu Skolas robotizētie sumo cīkstoņi, kas ar panākumiem ir triumfējuši All Japan Robot-Sumo Tournament sacensībās Japānā. Tiešraidē konferenci skatījās ap 3000 interesentu.

Šogad konferences tēma bija start-up izaugsme (growth-hacking) un vadība, apkopojot ekspertu pieredzes stāstus un padomus, kā veicināt sava uzņēmuma attīstību. Akseleratora Techstars London vadītājs Džonatans Bredfords sniedza ieskatu stārtapu veiksmes pamatos, kā nozīmīgu uzsverot stārtapu elastīgumu, komandas spēcīgumu un tirgus pieprasījumu. Savukārt Džordžs Berkovskis, kādreizējais Hailo attīstītājs, ieteica start-up aizmirst par pēkšņiem vienas nakts veiksmes stāstiem un tā vietā sekmēt ilglaicīgu attīstību un produkta kvalitāti un nozīmību. Iespējas ir globālas un vienīgais, kas mūs attur, ir mūsu ambīcijas, norādīja Deivids Brauns, Ve Interactive vadītājs, iesakot pārvarēt bailes un doties iekarot starptautiskos tirgus jau pirmsākumos.

IT rekrūtēšanas pionieris Deivids Bizers uzsvēra, ka start-up iekšējā kultūra vairo uzņēmuma produktivitāti, un svarīga ir arī vadītāja nostāja un komandas vadība. Tam piebalsoja arī Ramons Rekuero Moreno, Moz vecākais inženieris, sakot, ka arī degsme ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas motivē dibinātājus un darbiniekus veicināt uzņēmuma attīstību.

Kā norādīja Kristobals Alonso, Telenor DK programmas Radical Transformation vadītājs, labi vadītāji kontroles vietā izvēlas iedvesmot komandu, ir pazemīgi un godīgi pret sevi.

Konferences prezentāciju daļu noslēdza Endrjū Hoags, Ferocia prezidents un kādreizējais Startup Institute vadītājs Eiropā, stāstot par investīciju stratēģiju no uzņēmuma dibinātāja skatu punkta. Dibinātājam jāsaprot ne tikai savas finansiālās vajadzības, bet arī tas, kur nauda tās aizvedīs, pirms investīciju piesaistes Endrjū ierosināja veikt sava start-up analīzi, lai saprastu, kam nepieciešamas investīcijas, kāds būs to ieguvums un kas tiks darīts tad, kad mērķis sasniegts.

Pilnveidojot tradīcijas, uzlabojumus sagaidīja arī TechChill piču konkurss. Pičotāji sacentās gan par potenciālo partneru un klientu atzinību, gan par konkursa balvu – apmaksātu ceļojumu un dalību Starptautiskajā Biznesa Nedēļā (International Business Week) un Inovāciju dienā (Innovation Day) tehnoloģiju un inovāciju zemē Izraēlā. Piču konkursa finālā piedalījās RingBe, SportID, Furnny, UpSteem un Edurio, un sīvā cīņā par uzvarētāju tika kronēts Edurio, kas izstrādā rīku, kas palīdz skolām un universitātēm noskaidrot piedāvātās izglītības kvalitāti un identificēt iespējas, kā to uzlabot. Balva tapa sadarbībā ar Izraēlas vēstniecību, un to uzvarētājam pasniedza Izraēlas vēstniece Hagita Ben Jakova.

TechChill Baltics 2015 organizētājs ir nodibinājums TechHub Riga, pirmā un lielākā IT un tehnoloģiju koprades telpa, kur mitinās vairāk nekā 30 start-up un kas regulāri rīko tādus ar uzņēmējdarbību, tehnoloģijām un stārtapiem saistītus pasākumus kā ikmēneša Mītapi un TechHub Stārtapu Akadēmija.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra