Mēbeļnieku ienākumu kāpumu šogad vairāk sekmējis pārdošanas apjomu pieaugums ārzemēs, kas spējis kompensēt pat vietējās pārdošanas kritumu

To apliecina asociācijas Latvijas mēbeles apkopotie dati par uzņēmumu neto apgrozījuma izmaiņām šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar analogu laiku pērn. Asociācijā Latvijas mēbeles ietilpstošo uzņēmumu kopējais neto apgrozījums sasniedzis 44,13 milj. eiro, kas, salīdzinot ar pērno gadu, ir par 1,9% jeb 1,13 milj. eiro vairāk. Interesanti, ka kopumā eksporta pieaugums ir 1,6 milj. eiro, kas nozīmē, ka ienākumu palielinājuma lauvas tiesu nodrošinājis realizācijas apjomu kāpums tieši eksporta tirgū.

Bibliotēkas efekts

Pēc asociācijas izpilddirektora Andra Plezera sacītā, 2015. gadā ir notikusi sava veida atgriešanās 2013. gada situācijā. «Pērn būtisku vietējā patēriņa pieaugumu radīja vairākuma mēbeļu ražotāju apvienības iegūtais pasūtījums mēbeļu piegādei jaunajai Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkai – aptuveni 5 milj. eiro, taču šogad šāda izmēra pasūtījuma pašmāju tirgū nav, tāpēc statistika rāda iekšējā patēriņa kritumu, kaut arī privātā mēbeļu patēriņa kritums nav novērots,» stāsta A. Plezers.

Viņš nenoliedz, ka ir mēbeļu sortiments, kuram pašmāju tirgū ir vērojams pieaugums, ir arī tādas mēbeļu grupas, kurās pieprasījuma pieauguma nav. «Aktuālākais jautājums tomēr ir par eksporta tirgiem un mēbeļu pircēju noskaņojumu tajos, jo vairāk nekā 70% no mēbeļu ražotāju ienākumiem ir ārzemēs,» uzsver A. Plezers.

Visu rakstu Eksports – mēbeļu ražotāju cerība lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra