Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā pieauga par 1%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sasniedzot 40,27 eiro/MWh, informē VAS Latvenergo.

Nelielo cenu kāpumu daļēji noteica 10% samazinājums Lietuvas izstrādātās elektroenerģijas apjomā un 3% pieaugums patērētās elektroenerģijas apjomā, bet būtiski to veicināja arī vispārējs elektroenerģijas cenu kāpums kaimiņvalstīs. Lielāku cenu kāpumu mazinošs faktors bija Latvenergo elektroenerģijas ražotņu efektīva darbība tirgus apstākļos. Nedēļas laikā elektroenerģijas cenas Latvijā un Lietuvā kopumā svārstījās no 13,19 eiro/MWh līdz 60,03 eiro/MWh.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā pieauga par 8%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un sasniedza 29,9 eiro /MWh. Cenu kāpumu Igaunijā pilnībā noteica līdzvērtīgs cenu pieaugums Somijas elektroenerģijas cenās, un cenas abās valstīs saglabājas identiskas visās stundās dēļ stabilās pārvades jaudas starpsavienojumā., Kopumā elektroenerģijas cenas Somijā un Igaunijā svārstījās no 10,44 eiro /MWh līdz 51,46 eiro /MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 77% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 63% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 11% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 14% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra