Vidējā elektroenerģijas tirgus cena Latvijā un Lietuvā pagājušā nedēļā samazinājās par 30%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un noslīdēja līdz pēdējo trīs nedēļu zemākajam punktam - 51,54 eiro/MWh, liecina Latvenergo informācija.

Cenu samazināšanos pamatā veicināja labāka jaudas pārvades starpsavienojumu darbība ar kaimiņvalstīm, jo vidējā pieejamā kapacitāte no Igaunijas un Baltkrievijas bija par 42% augstāka nekā nedēļu iepriekš, bet no Krievijas - par 25%. Tas nodrošināja, ka kopējais elektroenerģijas importa apjoms bija par 31% augstāks nekā nedēļu iepriekš, kad cenas sasniedza šī gada augstāko atzīmi. Neskatoties uz to, ka kopējais cenu līmenis samazinājās, pagājušajā nedēļā joprojām tika novēroti atsevišķi cenu pīķi, tādējādi Latvijā un Lietuvā elektroenerģijas cenas svārstījās no 16,08 eiro/MWh līdz 200,08 eiro/MWh.

Savukārt Igaunijā pagājušajā nedēļa vidējā elektroenerģijas tirgus cena biržā pieauga par 11%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un nedēļas izteiksmē bija 33,38 eiro/MWh. Cenu kāpumu veicināja augstāks cenu līmenis Skandināvijā, un elektroenerģijas cenas Igaunijā bija vienādas ar cenām Somijā 71% no kopējā stundu skaita. Pagājušonedēļ Igaunijā tās svārstījās no 16,04 eiro/MWh līdz 63,99 eiro/MWh.

Pagājušās nedēļas laikā Baltijā elektrostacijas saražoja 62% no Baltijā nepieciešamās elektroenerģijas. Visvairāk elektroenerģijas importēja Lietuva - 77% no kopējā patēriņa. Latvija pagājušā nedēļā importēja 29% no kopējā elektroenerģijas patēriņa, bet Igaunija saražoja par 1% vairāk elektroenerģijas nekā patērēja.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra