Atsevišķām nozarēm dažādu faktoru ietekmē gads nav iesācies veiksmīgi, norāda Ekonomikas ministrija.

Vienā no lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm – pārtikas rūpniecībā 2015.gada janvārī gada griezumā produkcijas apjomi bija par 5,6% mazāki nekā pirms gada. Jāatzīmē, ka kopš 2014.gada otrās puses nozari ietekmē Krievijas noteiktais pārtikas importa embargo. Ražošanas apjomu samazinājums bija vērojams arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā, vieglajā rūpniecībā, papīra ražošanas nozarē, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, transportlīdzekļu ražošanā, iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas nozarē.

2015.gada janvārī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi apstrādes rūpniecībā saražotās produkcijas apjomi samazinājās par 3,1% (pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem), bet gada griezumā produkcijas apjomi bija par 0,6% zemāki nekā iepriekšējā gada janvārī (pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem).

Savukārt vienā no lielākajām apstrādes rūpniecības nozarēm – kokapstrādē ražošanas apjomi turpina stabili augt – 2015.gada janvārī gada griezumā nozares izlaide palielinājās par 7,2%. Pieauga gan eksporta apjomi, īpaši uz neeirozonas valstīm, gan arī produkcijas pieprasījums iekšējā tirgū. Ražošanas apjomi pieauga arī mēbeļu ražošanā – par 9%.

Līdzīgi kā 2014.gadā strauji turpina augt datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana (pieaugums vairāk nekā 2 reizes). Mērenāka izaugsme gada sākumā bija vērojama dzērienu ražošanā, poligrāfijā un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.

Lielākā daļa no apstrādes rūpniecībā saražotās produkcijas tiek eksportēta, līdz ar to nozares izaugsme šogad būs cieši saistīta ar tendencēm ārējos tirgos. Jāatzīmē, ka savu darbību šogad atjaunos AS KVV Liepājas metalurgs, kas pozitīvi ietekmēs kopējos apstrādes rūpniecības rādītājus, norāda EM.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra