AS Latvijas Gāze 27. maijā uzsāka dabasgāzes iesūknēšanu nākamās apkures sezonas vajadzībām. Dabasgāzes iegūšana no krātuves tika pārtraukta 26. maijā. Šogad tāpat kā pērn iesūknēšana uzsākta aptuveni mēnesi vēlāk nekā ierasts siltās ziemas dēļ, informē uzņēmuma pārstāvis Vinsents Makaris.

Apkures sezonas laikā no Inčukalna PGK patērētājiem Latvijā piegādāti 930 miljoni kubikmetru dabasgāzes. Savukārt kaimiņvalstīm Krievijai un Igaunijai kopumā tika piegādāti aptuveni 920 miljoni kubikmetru dabasgāzes. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, gan Latvijas, gan kaimiņvalstu vajadzībām piegādāts par aptuveni 50 miljoniem kubikmetru mazāk.

Kopējais krājumu atlikums krātuvē ir 450 miljoni kubikmetru dabasgāzes, no tiem gandrīz 235 ir Latvijas vajadzībām.
Līdz rudenim paredzēts sasniegt tādu pašu aktīvās dabasgāzes apjomu kā iepriekšējos gados – 2,3 miljardus kubikmetru. Ņemot vērā to, ka krātuvē ir liels atlikums, vēlāka iesūknēšana neradīs problēmas, jo jāiesūknē mazāks apjoms.

Apkures sezonas laikā visa dabasgāze Latvijas patēriņam tiek piegādāta no krātuves. Vasaras laikā patērētājiem dabasgāze tiek piegādāta tieši no Krievijas pārvades sistēmas, vienlaicīgi to sūknējot krātuvē. Iesūknēšana parasti ilgst no aprīļa līdz oktobrim, savukārt izsūknēšana no oktobra līdz martam vai aprīlim. 

Krātuve tika nodota ekspluatācijā 1968. gadā un tās mērķis ir uzkrāt dabasgāzi apkures sezonai, kuras laikā ievērojami pieaug dabasgāzes patēriņš un kuras laikā nav iespējams pietiekamos apjomos piegādāt kurināmo pa maģistrālajiem gāzesvadiem no atradnēm Sibīrijā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra