Šonedēļ noslēdzās SIA Liepājas enerģija gāzes koģenerācijas stacijas skursteņa rekonstrukcija, ko veica AS UPB. Līdz ar darbu noslēgumu abu uzņēmuma staciju darbību nodrošinās moderni nerūsējoša tērauda dūmeņi, informē uzņēmumā.

Jaunais skurstenis ir pievienots dūmgāžu novadīšanas sistēmai, tā darbība pārbaudīta un objekts ir pilnībā gatavs nodošanai ekspluatācijā, lai līdz ar jauno apkures sezonu droši un pilnvērtīgu pildītu dūmenim paredzētās funkcijas.

Skurstenis ir 30 metru augsts - tieši tik augsts bija arī vecais mūrētais ķieģeļu dūmenis, kurš nodrošināja ūdenssildāmo katlu darbību aptuveni pēdējos 50 gadus. Nerūsējošā tērauda skursteņa izgatavošanā izmantoti moderni un augstvērtīgi materiāli, kas nodrošinās tā ilgu un efektīvu kalpošanu; dūmenis izgatavots Dānijā. Arī Liepājas enerģijas biomasas koģenerācijas stacijā uzstādīti un darbojas līdzīgi skursteņi.

Dūmeņa rekonstrukcija bija nepieciešama, jo vecais skurstenis bija tehniski nolietots un neapmierinošā stāvoklī, kā arī ilgtermiņā nevarēja nodrošināt gāzes ūdenssildāmā katla darbību, kura saražotā siltumenerģija tiek izmantota Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmā. Skursteņa rekonstrukcija iekļauta un noritēja atbilstoši Liepājas enerģijas 2015. gada investīciju plānam.

Skursteņa rekonstrukcijas darbi noritēja no jūnija līdz augustam, tos nodrošināja AS UPB, kuras piedāvājums tika atzīts par atbilstošāko Liepājas enerģijas februārī izsludinātajam iepirkumam. Kopējās rekonstrukcijas izmaksas - 127 320,00 eiro (bez PVN).
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra