Reaģējot uz vairākām likumdošanas iniciatīvām, kā arī izmaiņām, kas tiek veiktas Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansēšanas noteikumos, dibināta Latvijas saules kolektoru asociācija, informē asociācijas pārstāvji.

Tās dibinātāji ir pārliecināti, ka gan nozares attīstībai, gan arī dialoga uzsākšanai ar valsts un ES institūcijām, ir vajadzīga organizācija, kas pārstāv tieši saules kolektoru nozarē strādājošo uzņēmumu intereses.

Latvijas saules kolektoru asociāciju ir dibinājuši vadošo nozares uzņēmumu un ar enerģētiku saistītu nevalstisko organizāciju pārstāvji (piemēram, SIA Taupi, SIA Altenergo, SIA Solar M Pro, SIA Sun Invest, SIA Saules kolektors un citi). Par organizācijas valdes locekļiem ievēlēti Eduards Meļņikovs, Agnis Eglītis, Oskars Kokins un Dainis Millersons, savukārt par biedrības valdes priekšsēdētāju kļuvis Raivis Šķērstens.

Biedrība plāno organizēt informatīvus un izglītojošus pasākumus dažādās mērķauditorijās, lai informētu sabiedrību par aktuālajiem jautājumiem enerģētikā, īpaši par energoefektivitātes paaugstināšanas iespējām, saules kolektoru un citu atjaunojamo energoresursu izmantošanu. Tāpat organizācija nodarbosies ar to, ka veicinās saules kolektoru izmantošanu ūdens sildīšanai un apkurei mājsaimniecībās, daudzdzīvokļu ēkās, valsts, pašvaldību un privātajos uzņēmumos, kā arī valsts un pašvaldības iestādēs.

Viens no galvenajiem Latvijas saules kolektoru asociācijas uzdevumiem būs ietekmēt normatīvo aktu izstrādi enerģētikas un energoefektivitātes jomās tik tālu, cik tas attiecas uz saules kolektoru nozari. Biedrība to darīs saskaņā ar starpvalstu politikas dokumentiem un atbilstoši pasaules, Eiropas Savienības un Latvijas labākās prakses piemēriem, kā arī orientējoties uz jaunākajiem zinātnes sasniegumiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra