Ja visi AS Latvijas Gāze akcionāri pielāgosies gaidāmā brīvā tirgus prasībām, nepretojoties Eiropas Savienības noteiktajām pārmaiņām, tad būtībā ir vienalga, kurš vada uzņēmumu, komentējot ekspolitiķa Aigara Kalvīša iecelšanu uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā, aģentūrai LETA atzina enerģētikas eksperts Reinis Āboltiņš.

«Kalvīša sakari un sagaidāmā pozitīvā sadarbība ar galveno piegādātāju nav slikts fakts pats par sevi, bet nav īsti labi brīvā tirgus apstākļos. Pagaidām nav zināms, kāda būs Kalvīša stratēģija. Ņemot vērā līdzšinējo darbību, ir bažas, ka viņš teorētiski varētu stiprināt pretestību pārmaiņām brīvā gāzes tirgus ieviešanā. Ja viņš to nedarīs, tad viss būs kārtībā,» sacīja Āboltiņš.

«Tomēr, ja visu akcionāru uzstādījums būs, ka jāpielāgojas Eiropas pieprasītajām brīvā tirgus prasībām, tad būtībā ir pilnīgi vienalga, kurš vada uzņēmumu,» piebilda eksperts.

«Ja Gazprom vēlēsies pārorientēties uz brīvo tirgu, galvenais jautājums būs pielāgošanās visu akcionāru prasībām biznesa aspektā, kas noteikti nebūs viegli. Tas būs Kalvīša galvenais uzdevums - pielāgot Latvijas Gāzes darbību brīvajam tirgum, panākt, ka uzņēmums pieņem realitāti un strādā saskaņā ar ES gāzes tirgus direktīvām,» sacīja Āboltiņš.

Kā ziņots, Kalvītis šodien tika iecelts Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētāja amatā. Par viņa vietniekiem iecelti Mario Nulmeiers un Aleksandrs Frolovs. Valdes locekles amatā iecelta arī Zane Kotāne, tāpat valdes locekļa amatā turpinās strādāt Gints Freibergs.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra