A/s Sadales tīkls šogad plāno investēt 106 miljonus eiro tīkla atjaunošanā un attīstībā, Sadales tīkla valdes loceklis Rolands Lūsveris otrdien saka intervijā laikrakstam Diena.

Kuras jūsu uzņēmumam ir lielākās izdevumu pozīcijas?

Mēs ļoti rūpīgi strādājam pie tā, lai uzturētu savu 95 000 kilometru garo elektrotīklu darba kārtībā. Šogad plānojam investēt 106 miljonus eiro tīkla atjaunošanā un attīstībā. Pakāpeniski tiek nomainīti vecie elektrības stabi, tīrītas trases ap līnijām. Esam izstrādājuši skaidrus kritērijus, pēc kuriem tiek novērtēts tīkla elementu vecums, tehniskais stāvoklis, bojājumu biežums un ietekme uz klientiem, tāpēc iegūstam informāciju par kritiskākajiem tīkla posmiem, kurus nepieciešams atjaunot nekavējoties. Mūsu prioritāte ir vidējā sprieguma tīkla (seši līdz 20 kilovoltu) atjaunošana – tās ir elektrības līnijas, kas parasti redzamas ceļa malās, jo, ja notiek bojājums vidējā sprieguma tīklā, kas, piemēram, ir 100 kilometru garš, tad pārtrūkst elektrības piegāde klientiem visā 100 kilometru tīkla garumā. Lai no tā izvairītos, mēs tīklu automatizējam un sadalām īsākos posmos, lai potenciālais bojājums ietekmētu pēc iespējas īsāku tīkla posmu un mazāku klientu skaitu.

Cik kilometru tīkla jūs plānojat šogad atjaunot?

Mēs katru gadu atjaunojam vidēji ap 1600 kilometriem tīkla, un tas nodrošina, ka 50 gadu laikā atjaunojam pilnībā 100% visu elektrotīklu, jo gaisvadu līniju vidējais dzīves cikls ir 35 gadi, bet jaunajiem kabeļiem vajadzētu nokalpot 70 gadu.

Plašāk lasiet rakstā Tīkla atjaunošana ir nemitīgs process otrdienas, 24. februāra, laikrakstā Diena (14. lpp.)!
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra