Esošajai dabasgāzes infrastruktūrai varēs piekļūt arī atjaunīgo energoresursu ražotāji un sašķidrinātās gāzes piegādātāji, otrdien lēma valdība.

Ministru kabineta sēdē tika apstiprināts Ekonomikas ministrijas izstrādātais MK noteikumu projekts Prasības biogāzes un no biomasas ražotās gāzes, kā arī gāzveida stāvoklī pārvērstas sašķidrinātās dabasgāzes ievadīšanai un transportēšanai dabasgāzes pārvades sistēmā.

Enerģētikas likums paredz biogāzes un no biomasas ražotās gāzes, kā arī gāzveida stāvoklī pārvērstas sašķidrinātās dabasgāzes ievadīšanu un transportēšanu dabasgāzes pārvades sistēmā. Līdz ar šo MK noteikumu apstiprināšanu atjaunojamo energoresursu nozares uzņēmējiem tiek dota iespēja iesaistīties gāzes piegādes un tirdzniecības biznesā, izmantojot Latvijā esošo dabasgāzes cauruļvadu infrastruktūru.

Līdz ar to komersantiem, kuri nodarbojas vai nākotnē plāno nodarboties ar biogāzes ražošanu vai sašķidrinātās dabasgāzes eksportu un termināļa izveidi Latvijā, ir iespēja paplašināt sava produkta noieta tirgu, to veiksmīgi piegādājot iedzīvotājiem (klientam/galalietotājam), izmantojot dabasgāzes cauruļvadu tīklu.

MK noteikumi Prasības biogāzes un no biomasas ražotās gāzes, kā arī gāzveida stāvoklī pārvērstas sašķidrinātās dabasgāzes ievadīšanai un transportēšanai dabasgāzes pārvades sistēmā detalizēti nosaka tehniskās un drošības prasības biogāzes un no biomasas ražotās gāzes, kā arī gāzveida stāvoklī pārvērstas sašķidrinātās dabasgāzes ievadīšanai un transportēšanai dabasgāzes pārvades sistēmā, kā arī gāzes kvalitātes raksturlielumus, lai gāzes ievadīšana un transportēšana dabasgāzes pārvades sistēmā būtu droša.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra