EuroEnergy ir Libra Group meitasuzņēmums atjaunojamās enerģijas nozarē Eiropā, kas iegādājies 50 % biogāzes biznesa, zemes un licenču tiesības no Latvijas kopuzņēmuma vietējā partnera. Kopējā uzņēmumu portfelī ietilpst septiņi Latvijas biogāzes projekti — četri no tiem darbojas jau šobrīd (Piejūra Energy, Vegi eco, EcoZeta un Zemgaļi JR) un pārējie trīs ir saņēmuši licences ražošanai (Dubnas siltums, Naujenes jauda un Remas energija).

Kopējā uzstādītā ražošanas jauda esošajās ražotnēs Cesvaines, Zemgales un Liepājas reģionos ir 4,2 MW. Līdz ar kopuzņēmuma daļu iegādi EuroEnergy tagad ir arī pilnas īpašuma tiesības uz lauksaimniecības uzņēmumu Latvijas Ekozeme, pārvaldības sabiedrību EuroEnergy Biogāze Latvija un trim uzņēmumiem, kuriem pieder licences jaunu elektroenerģijas staciju izveidei. Tiem ir nepieciešamās atļaujas sākt būvniecību, un to prognozētā kopējā ražošanas jauda ir 5 MW.

EuroEnergy darbojas biogāzes degvielas ražošanā, bioloģiski sadalot organiskās vielas, izmantojot anaerobās pārstrādes metodi vai bioloģiski noārdāmu materiālu fermentāciju. Tie parasti ir kultūraugi, kurus audzē tieši enerģijas ražošanai, kā arī dažāda veida organiskie atkritumi.

«Mēs darbojamies Latvijā jau piecus gadus, un esam pilnībā apņēmušies attīstīt alternatīvās enerģijas avotus valstī,» saka Kristoss Reveliotis (Christos Reveliotis), EuroEnergy izpilddirektors. «Mēs esam pārliecināti, ka ar pārdomātu stratēģisko attīstību un jaunu uzņēmumu iegādi visā Eiropā biomasas un biogāzes sektori arī turpmāk sniegs mums jaunas iespējas un izaugsmi šajā nozarē. Latvija mums ir ļoti nozīmīgs tirgus.»

EuroEnergy pieder plašs biogāzes projektu portfelis Grieķijas centrālajā un ziemeļu daļā, kā arī vēja fermas un saules enerģijas ražotnes ar nākotnes attīstības iespējām Rumānijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra