Ņujorkā, Taimskvērā, Nasdaq birža šodien sveica AS Latvenergo ar pirmo zaļo obligāciju iekļaušanu Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērstpapīru sarakstā, informē Latvenergo pārstāve Ivita Bidere.

AS Latvenergo ir pirmā valsts kapitālsabiedrība Austrumeiropā, kas ir emitējusi t.s. zaļās obligācijas. Obligācijas tika emitētas 10.jūnijā par kopējo summu 75 miljoni eiro. Pirmo reizi obligācijas pirmreizējā tirgū iegādājās arī Vācijas, Austrijas un Somijas investori.

Obligāciju emisijas rezultātā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti Latvenergo koncerna pilnībā vai daļēji finansētiem zaļajai domāšanai atbilstošiem projektiem ražošanā, sadales un pārvades tīklu aktīvos atbilstoši AS Latvenergo apstiprinātam dokumentam - Zaļo obligāciju satvaram, par kuru Starptautiskais klimata un vides izpētes centrs – Oslo (the Center for International Climate and Environmental Research – Oslo), kas ir neatkarīgs norvēģu institūts starpdisciplīnu klimata izpētei, ir sagatavojis neatkarīgu atzinumu par obligāciju, kā ieguldījuma objekta atbilstību, noteiktiem vides un ilgtspējas kritērijiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra