Gāzes izcelsme - nezināma

Enerģētika
2015. gada 10. decembris 09:52

Saņemot piedāvājumu no Lietuvas, a/s Latvenergo nezina, vai nāktos nopirkt Norvēģijas vai Krievijas gāzi, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Jau ziņots, ka a/s Latvenergo izteikusi vēlēšanos eksperimentālā kārtā no alternatīva tirgotāja (kas nav a/s Latvijas gāze) iegādāties vienu miljonu kubikmetru gāzes, kas būtu aptuveni 0,2% no 500 miljonu kubikmetru kopējā uzņēmuma gadā patērētā apjoma. Attiecīgu piedāvājumu Latvenergo saņēmis no Lietuvas, taču, kā DB intervijā norāda Latvenergo valdes loceklis Māris Kuņickis, uzņēmums nezina, vai eksperimentālā testa pirkumā piegādātā dabasgāze no Lietuvas būtu Norvēģijas vai Krievijas izcelsmes. Kā liecina aktuālie dati, Litgas tirgotā norvēģu sašķidrinātā gāze ir dārgāka par cauruļvadu gāzi no Krievijas. «Tas ir iespējams, bet, kāda gāze tā ir, mēs to nezinām. Tā ir gāze, kas atbilst visiem parametriem. Vai tā ir Statoil, vai Gazprom gāze, mums nav nekādas starpības, jo mums svarīgākais ir cena,» tā Māris Kuņickis.

Kā liecina DB rīcībā esošā informācija par dabasgāzes cenām Lietuvā, sašķidrinātā dabasgāze (SDG), ko piegādā ar kuģiem no Norvēģijas caur Klaipēdas terminālu, ir vismaz par trešdaļu dārgāka nekā pa cauruļvadu piegādātā Krievijas gāze.

Pašreizējā Litgas sašķidrinātās dabasgāzes cena Lietuvā ir 29,04 EUR/MWh, bet pa cauruļvadu piegādātās Gazprom dabasgāzes cena Lietuvā 2015.gada 3.ceturksnī bija 18,22 EUR/MWh, kamēr vidējā dabasgāzes cena Get Baltic šajā pašā laikā bija 18,17 EUR/MWh, liecina laikrakstam DB sniegtā Lietuvas nacionālās enerģijas kontroles un cenu komisijas komisāra Viganta Vaitkus (Vygantas Vaitkus) informācija.

Visu rakstu Gāzes izcelsme - nezināma lasiet 10. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra