Šogad plānota pāreja uz jauniem, Eiropas Savienības sertificētiem gāzes baloniem. Iedzīvotājiem jārēķinās, ka sākotnēji būs jāšķiras no prāvas naudas summas, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

Ekonomikas ministrija informē, ka 31. martā stāsies spēkā aizliegums Latvijā tirgot un uzpildīt Eiropas Savienības tehniskajām prasībām neatbilstošus gāzes balonus. Šobrīd gāzes balonu tirgus Latvijā funkcionē pēc «pudeļu taras» principa, proti, izlietojot gāzes balonu un nododot to gāzes balonu tirgotājam, pretī tiek saņemts cits uzpildīts gāzes balons. Sanāk, ka gāzes balons ceļo no viena cilvēka pie cita. Tas savukārt gāzes balonu tirgū nav savienojams ar augstu gāzes balonu lietotāju drošības nodrošināšanu. Esot jāņem vērā, ka gāzes balona iekšienē ir pietiekami liels spiediens, līdz ar to bojājumu vai nepareizas lietošanas rezultātā var notikt nelaimes gadījums ar letālām un neatgriezeniskām sekām.

Turpmāk būs pieejami sertificēti, piemēram, 46 un 27 litru tilpuma baloni, kas sākumā jānopērk ar gāzi. 46 litru balons izmaksāšot aptuveni 90 eiro. 27 litru tilpuma balons izmaksās aptuveni 50 eiro. Pēc tam, veicot balonu apmaiņu, klients maksās tikai gāzes cenu.

Beļaviete Cilda Priedīte parasti gāzes plīti izmanto tad, kad nekuras malkas plīts, īpaši vasarā. Viņa stāsta, ka sākotnējā maksa, piemēram, 90 eiro, ir puse no pensijas, kas būs jāatdod par gāzes balonu. «Pensionāriem ar maksāšanu ir traki. Turīgāki jau var. Gadā iztieku ar vienu balonu. Atteikties jau neatteikšos, gan jau bērni palīdzēs nopirkt. Ir traki, bet tāda ir dzīve,» saka C. Priedīte.

Plašāk lasiet 9. janvāra laikrakstā Dzirkstele.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra