Grūtībās nonākušajam metālapstrādes uzņēmumam AS KVV Liepājas metalurgs patlaban nav atslēgta elektrība un tas turpina darbu, šodien intervijā Latvijas Televīzijā sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Pēc viņas teiktā, elektrības piegādātājs AS Latvenergo nācis pretī un noslēgts maksājumu grafiks, saskaņā ar kuru KVV Liepājas metalurgs līdz 3.jūlijam ik dienu jāsamaksā 80 000 eiro. Vakar šāds maksājums ir veikts, zināja teikt ministre.

Kā ziņots, Latvenergo pagājušajā nedēļā brīdināja KVV Liepājas metalurgs par elektroenerģijas piegāžu pārtraukšanu, ja līdz 15.jūnijam netiks samaksāts par uzņēmumam nosūtītajiem rēķiniem.

Kā aģentūru LETA informēja Latvenergo, KVV Liepājas metalurgs bija parādā Latvenergo un rēķinu apmaksa nenotika līgumā paredzētajos termiņos. Latvenergo ir noslēgts elektroenerģijas tirdzniecības līgums ar KVV Liepājas metalurgu, saskaņā ar kuru norēķins par patērēto elektroenerģiju notiek pa mēneša dekādēm. Kopš 27.maija uzņēmums bija pārtraucis rēķinu apmaksu par piegādāto elektroenerģiju maija pirmajā un otrajā dekādē par kopējo summu 326 511 eiro. 5.jūnijā Latvenergo izrakstīja rēķinu par galīgo elektroenerģijas patēriņu maijā - 598 429 eiro ar apmaksas termiņu 15.jūnijā. 11.jūnijā tika izveidots rēķins par jūnija pirmajā dekādē patērēto elektroenerģiju - 130 883 eiro.

Latvenergo norādīja, ka KVV Liepājas metalurga vadības publiskie paziņojumi par finansiālu problēmu neesamību ir pretrunā ar faktisko rīcību. Tiek prasīts pārcelt līgumā paredzētos rēķinu apmaksas termiņus, kā arī metālapstrādes uzņēmuma vadība izsakās par ražošanas neizdevīgumu saistībā ar nestabilo situāciju metāllūžņu tirgū, kā arī izvirza prasību par vietējā metāllūžņu un armatūras tirgus aizsardzību.

KVV Liepājas metalurgs kavēja maksājumus arī AS Latvijas Gāze, kas paziņoja - ja AS KVV Liepājas metalurgs līdz 19.jūnijam nesamaksās parādu par piegādāto gāzi, uzņēmumam varētu apturēt gāzes piegādi.

Kā ziņots, AS KVV Liepājas metalurgs spiesta sašaurināt ražošanu tēraudkausēšanas cehā, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos, aģentūrai LETA sacīja KVV Liepājas metalurga valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Maija sākumā Liepājas metalurgā strādāja aptuveni 960 darbinieki, taču mēneša beigās uzņēmuma vadība paziņoja, ka pēc ražošanas sašaurināšanas rūpnīcā darbu turpinās vien nepilni 300 darbinieku.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra