No 1.jūlija energokompānijas AS Latvenergo pirmās zaļās obligācijas tiks iekļautas Nasdaq Riga Baltijas Parāda vērstpapīru sarakstā, informē Nasdaq Riga pārstāve Dace Bulte.

Latvenergo zaļo obligāciju emisijas kopējais apjoms ir 75 miljoni eiro. Vienas obligācijas nominālā vērtība ir 1000 eiro. Obligāciju dzēšanas termiņš ir septiņi gadi. Gada kupona likme ir fiksēta, 1,9%.

Obligāciju emisija tiek īstenota Latvenergo otrajā obligāciju piedāvājuma programmā, kas ir 100 miljonu eiro apmērā. Sākotnēji norādītais kopējais obligāciju laidiena apjoms 50 miljonu eiro apmērā, ņemot vērā investoru interesi un pieprasījumu, izvietošanas periodā tika palielināts līdz 75 miljoniem eiro.

«Zaļās obligācijas ir veids, kā enerģētikas nozarei piesaistīt finansējumu no investoriem, kuri vēlas līdzekļus ieguldīt dabai draudzīgos un ilgtspējīgos projektos, kas ir jauns un inovatīvs finanšu piesaistes veids,» norāda Latvenergo komercdirektors Uldis Bariss. «Augstā interese par obligācijām apliecina Latvenergo kā zaļi domājošu un stabilu uzņēmumu. Piesaistītie līdzekļi tiks ieguldīti Daugavas HES un citos ilgtspējīgos projektos, tādējādi ieguvēji no izaugsmes būs visi - investori, klienti, uzņēmums un sabiedrība kopumā.»

«Turpinot sekmīgi aizsākto darbību parāda vērtspapīru tirgū, Latvenergo raida spēcīgu signālu uzņēmumiem Baltijā, ka birža sniedz uzticamu finansējuma avotu ilgtspējīgai attīstībai,» norāda Nasdaq Baltic Biržas pakalpojumu vadītāja Daiga Auziņa-Melalksne. Viņa pauž gandarījumu, ka pirmās zaļās obligācijas, kuras ir emitējusi valsts kapitālsabiedrība, tiks iekļautas Nasdaq Baltijas Parāda vērtspapīru sarakstā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra