Lai runātu par turpmākajiem AS Latvijas Gāze sadalīšanas soļiem, nepieciešami konkrēti valdības lēmumi, šodien pēc valdības sēdes sacīja Latvijas Gāzes valdes priekšsēdētāja vietnieks Mario Nullmeiers.

Nezinot par turpmākajiem valdības lēmumiem attiecībā pret koncerna sadalīšanu, Nullmeiers nevarēja komentēt nedz to, vai uzņēmuma akcionāri vērsīsies tiesā, nedz to, cik varētu izmaksāt Latvijas Gāzes sadalīšana.

«Lai sadalītu uzņēmumu, ir nepieciešamas attiecīgas izmaiņas likumos. Mums nav zināms valdības lēmums, tāpēc nevaram zināt par turpmākajiem koncerna sadalīšanas soļiem,» uzsvēra Nullmeiers.

Vaicāts, vai Latvijas Gāze varētu pārsūdzēt valdības lēmumu tiesā, koncerna pārstāvis atzina, ka tas būs akcionāru lēmums.

Savukārt, lūgts konkretizēt, cik varētu izmaksāt Latvijas Gāzes sadalīšana, Nullmeiers atzina, ka vēl nepieciešams veikt aprēķinus. Arī ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atturējās nosaukt konkrētu summu.

Kā ziņots, valdība šodien atbalstīja Latvijas Gāzes dabasgāzes pārvades sistēmas operatora īpašumtiesību nodalīšanu no sadales sistēmas operatora līdz 2017.gada 3.aprīlim.

Ekonomikas ministrija (EM) informēja valdību, ka Latvijas Gāze ir dabasgāzes pārvades, sadales un uzglabāšanas sistēmas operators. Tāpēc būtiskākais uzdevums, kas jāveic dabasgāzes tirgus reformu nākamajā posmā, ir pārvades sistēmas operatora nodalīšana no darbībām, kas saistītas ar dabasgāzes sadali vai tirdzniecību. EM informē, ka ir trīs pārvades sistēmas operatora nodalīšanas modeļi - izveidojot neatkarīgu pārvades operatoru, izveidojot neatkarīgu sistēmas operatoru vai īstenojot īpašumtiesību nodalīšanu.

EM līdz šā gada 1.jūnijam jāizstrādā normatīvo aktu pakete, kas kalpos par pamatu AS "Latvijas Gāze" sadalīšanai. Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pēc valdības sēdes žurnālistiem stāstīja, ka laiks normatīvo aktu sagatavošanai ir ļoti īss, taču EM darīs visu, lai tas tiktu izdarīts laikā. «Šodien valdība konceptuāli atbalstīja sadalīt gāzes koncernu, tāpēc attiecīgi šim lēmumam EM gatavos likumdošanas paketi,» minēja ministre.

Tāpat Reizniece-Ozola atzina, ka patlaban trūkst regulējuma par īpašumtiesību atsavināšanu. «Tā ir sarežģītākā daļa. Vēl jādomā, vai nepieciešams izstrādāt atsevišķu likumu vai iekļaut kādā no esošajiem likumiem. Iespējams, vienkāršāk būs radīt atsevišķu likumu,» teica ministre. Vaicāta, kādas būs sekas, ja Latvijas Gāze neievēros termiņus un laikā nesadalīs uzņēmumu, ekonomikas ministre atzina, ka sekos soda sankcijas, neminot konkrēti, kādas. «Šis mehānisms tiks paredzēts normatīvo aktu paketē - kas notiek tad, ja laicīgi netiek darītas minētās darbības,» sacīja Reizniece-Ozola.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra