Latvijā gāzes tirgus atvēršanas process nebūs viegls, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma atzina ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

«Latvijā gāzes tirgus atvēršana nebūt nebūs viegls process arī šoreiz. Ja mēs atceramies, jau 2001.gadā Latvijā tika uzsākts gāzes tirgus atvēršanas process. Katru reizi, kad tika pieņemts, kāds lēmums par gāzes tirgus atvēršanu, tas bija ar atliekošu raksturu un tā mēs esam nonākuši šobrīd jau līdz 2017.gadam, kad aprīlī beigsies privatizācijas līgums. Es no savas puses to redzu, ka tā ir tā «X» stunda, un mums jau šobrīd steigšus ir jāpieņem vajadzīgie lēmumi, lai līdz tam brīdim gāzes tirgus arī praktiski tiktu atvērts, lai šeit būtu iespējama konkurence un Latvijas patērētāji varētu maksāt zemāku cenu par gāzes piegādēm,» sacīja ministre.

Viņa piebilda, ka gāzes cenai Latvijā pēc tirgus atvēršanas būtu jāsamazinās. «Es ceru, ka tā būs zemāka,» sacīja Reizniece-Ozola.

Tāpat viņa atzīmēja, ka brīdī, kad ir izvēlēs iespējas, ir arī iespējams kaulēties par cenu. «Tad, kad ir konkurence, izvēles iespējas, tev arī ar savu līdz šim vienīgo piegādātāju ir daudz vieglāk runāt. Tu vari kaulēties. Kamēr izvēles iespējas nav, kādu cenu piedāvā, tāda tev ir jāņem,» teica ministre.

Saeima 2014.gada martā atbalstīja grozījumus Enerģētikas likumā, kas pēc būtības paredz dabasgāzes tirgu Latvijā pilnībā atvērt ne ātrāk kā 2017.gada 3.aprīlī. Attiecīgie grozījumi paredz, ka gāzes tirgus atvēršana notiks vairākos posmos.

Pašlaik Latvijas dabasgāzes tirgū darbojas viens uzņēmums - Latvijas Gāze, kas nodrošina dabasgāzes iepirkšanu, uzglabāšanu, pārvadi, sadali un tirdzniecību. Latvijas Gāzes lielākie īpašnieki ir Vācijas E.ON Ruhrgas International, Gazprom un Itera Latvija.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra