AS Sadales tīkls uztur datubāzi ar elektroenerģijas tirgotājiem nepieciešamo informāciju par klientiem, bet šo datubāzi faktiski nodrošina AS Latvenergo, garantējot sev piekļuvi visu konkurentu klientu datiem, šodien žurnālistiem sacīja Konkurences padomes (KP) vadītāja Skaidrīte Ābrama.

Viņa stāstīja, ka Latvenergo, darbojoties elektroenerģijas tirgū, var izmantot priekšrocības, ko tam sniedz vēsturiskā atpazīstamība.

Pēc Ābramas sacītā, Latvenergo elektroenerģijas tirgošanai izveidoja atsevišķu meitassabiedrību SIA Elektrum Latvija, formāli novēršot šķērssubsīdijas, taču piedāvājumus patērētājiem sagatavoja un izteica Latvenergo, tādējādi izmantojot klientu uzticību atpazīstamajam zīmolam.

KP ir sniegusi priekšlikumus, lai pilnībā nodalītu Sadales tīkla administrēto datubāzi, tādējādi izslēdzot konkurences kropļošanas riskus.

Ābrama arī informēja, ka vēl viens risks ir Sadales tīkla monopolstāvoklis attiecībā pret tirgotājiem. «Visiem elektrības tirgotājiem ir jāslēdz līgumi ar Sadales tīklu, tomēr nav mehānisma, kas aizsargātu tirgotāju intereses, un Sadales tīkls tiem var uzspiest sev izdevīgus nosacījumus,» teica KP vadītāja.

Latvenergo pārstāve Ivita Bidere norādīja, ka Latvenergo kā vienam no elektroenerģijas tirgotājiem ir pieejama informācija un datu bāze tikai par saviem klientiem.

«Latvenergo kā elektroenerģijas tirgotājam nav piekļuves konkurentu klientu datiem. Uzņēmums līdzvērtīgi kā citi komersanti elektroenerģijas tirgū darbojas atbilstoši likumiskajam regulējumam un brīvai konkurencei,» uzsvēra Bidere.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra