Valsts prezidents Andris Bērziņš tre tikās ar ekonomikas ministri Danu Reiznieci-Ozolu, lai pārrunātu viņas ieceres, pildot ministres pienākumus, enerģētikas sektora aktualitātes, kā arī iespējas ES fondu apguvei, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

Amatpersonas pārrunāja iespējamos risinājumus gāzes tirgus atvēršanas praktiskai norisei, ministrei piedāvājot savu redzējumu šajā jautājumā. Viņa uzsvēra, ka risinājums ir jāpiemēro līdz 2017.gadam, kad stājas spēkā ES direktīvā noteiktais pārejas laiks. Ministre uzsvēra, ka labāko risinājumu redz uzņēmuma Latvijas gāze sadalīšanā divos uzņēmumos, nosakot, ka viens nodarbojas ar sadali un tirdzniecību, bet otrs ar tās glabāšanu un pārvadi. Valsts prezidents atbalstīja ministres redzējumu. Viņa arī norādīja, ka ir būtiski saglabāt valstij iespēju piedalīties abu uzņēmumu darbībā.

Preses dienestā norāda, ka abas puses apsprieda arī elektrības tirgus aktualitātes, tai skaitā iespējamos uzlabojumus saistībā ar obligāto iepirkuma komponenti.

Pārrunājot ES fondu apguvi šajā plānošanas periodā, ministre norādīja, ka viņa ir iecerējusi atkal atjaunot grantu programmu ražošanas iekārtu iegādei modernizācijas nolūkā. Viņa uzsvēra, ka iepriekšējā periodā šī bijusi lielāko pievienoto vērtību nesusī ES fondu daļa. Valsts prezidents norādīja, ka arī viņam viesojoties dažādos uzņēmumos Latvijas reģionos savu vizīšu ietvaros, ir bijusi iespēja iepazīties ar šīs programmas pozitīvajiem rezultātiem.

Sarunā piedalījās arī Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra