Samazinoties Latvijas dabasgāzes kompānijas AS Latvijas Gāze (LG) dabasgāzes tirdzniecības cenai, siltuma cena janvārī, februārī un martā turpinās sarukt – Rīgas siltumapgādes kompānijas AS Rīgas siltums siltumenerģijas tarifs no šā gada 1.janvāra salīdzinājumā ar 2014.gada decembri, samazinās par 1,6% un būs 56,47 EUR/MWh (eiro par megavatstundu) bez PVN, informē RS Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

Pateicoties Latvijas Gāzes prognozētajam dabasgāzes tirdzniecības cenas samazinājumam februārī un martā, sagaidāms, ka siltumenerģijas tarifs februārī salīdzinājumā ar janvāri saruks par 1,6% un būs 55,55 EUR/MWh bez PVN, bet martā tas būs 53,68 EUR/MWh, kas ir par 4,9% mazāks, nekā janvārī.

Siltumenerģijas tarifs janvārī Rīgā ir stabili zemākais arī Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 13% mazāks nekā Viļņā un par 10% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Tallinā.

Siltumenerģijas tarifs janvārī, prognozes februārim un martam noteiktas, pamatojoties uz Latvijas Gāzes šī gada 10.janvārī publicēto paziņojumu oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis - par dabasgāzes tirdzniecības cenu janvārī - 277,46 EUR/tūkst.nm3 (eiro par tūkstoti normālkubikmetru) un prognozēm februārī - 270,35 EUR/tūkst.nm3, bet martā - 256,12 EUR/tūkst.nm3.

RS ir viens no galvenajiem siltumenerģijas piegādātājiem Rīgā. Tas veic siltumenerģijas ražošanu, pārvadi un realizāciju, kā arī nodrošina siltumenerģijas lietotāju ēku iekšējās siltumapgādes sistēmu tehnisko apkopi. 77% no uzņēmuma piegādātās siltumenerģijas tiek izmantota dzīvojamo māju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai. Pilsētas siltumtīklu kopējais garums ir ap 800 kilometri, no kuriem 74% atrodas RS īpašumā.

RS akciju īpašnieki ir Rīgas dome (49,00%), Latvijas Valsts (48,995%), AS Enerģijas risinājumi. RIX (2%), AS Latvenergo (0,005%).

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra