Apkures sezona šoruden tiek uzsākta ar zemākiem siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem, salīdzinot ar aizvadītā gada rudeni. Komersanti, kuriem tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, šo apkures sezonu uzsāk ar līdz pat 19% zemākiem tarifiem, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāve Inese Krūmiņa.

AS Latvijas Gāze publicētās dabasgāzes tirdzniecības cenu prognozes novembrim un decembrim liecina, ka siltumenerģijas tarifi nākamajos mēnešos varētu saglabāties nemainīgi.

2014.gada apkures sezonas sākumā dabasgāzes tirdzniecības cena oktobrī un novembrī bija 291,69 EUR/tūkst.nm3. Pakāpenisks dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums novērots kopš decembra mēneša, kad dabasgāzes tirdzniecības cena samazinājās par vienu soli līdz 284,57EUR/tūkst.nm3 un turpināja samazināties arī 2015. gada ziemā, apkures sezonas beigās aprīlī nokrītot līdz 256,12 EUR/tūkst.nm3. Dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājums turpinājās arī vasarā un rudenī - septembrī sasniedzot 206,32 EUR/tūkst.nm3, kas ir zemākā dabasgāzes tirdzniecības cena kopš 2010.gada.

Oktobrī saskaņā ar AS Latvijas Gāze šodien publicēto informāciju dabasgāzes tirdzniecības cena saglabāsies septembra līmenī. Analizējot pēdējos 12 mēnešus dabasgāzes tirdzniecības cena ir samazinājusies par 29%, un tas nozīmē arī vērā ņemamu siltumenerģijas tarifu samazinājumu. Latvijas apdzīvotajās vietās, kur siltumenerģijas pakalpojuma sniedzējiem tarifi noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, par siltumu būs jāmaksā līdz pat 19% mazāk. Piemēram, Aizkrauklē, Ādažos, Baložos, Dobelē, Grobiņā, Ikšķilē, Jūrmalā, Ķekavā, Lielvārdē, Ozolniekos un Rīgā tarifu samazinājums ir robežās no 16-19%, citviet – zemāks.
Šajā apkures sezonā nav sagaidāms siltumenerģijas tarifu būtisks pieaugums, jo apkures sezonā dabasgāze Latvijas patērētājiem tiek piegādāta no Inčukalna pazemes gāzes krātuves, un šogad gāzes iesūknēšanas krātuvē laikā dabasgāzes tirdzniecības cenas bija zemas. Tas nozīmē, ka siltumenerģijas pakalpojumu tarifi šajā apkures sezonā noteikti nebūs augstāki kā pagājušajā apkures sezonā.

Komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, Regulators apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro. Siltumenerģijas pakalpojumu sniedzēji, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, pakalpojuma sniegšanas teritorija un siltumenerģijas tarifi atspoguļoti tabulā

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra