Norvēģijas enerģētikas uzņēmums Statoil nākotnē varētu piegādāt dabasgāzi Latvijai, palīdzot stipināt Latvijas enerģētisko neatkarību no Krievijas – to Statoil pārstāvji Valsts prezidenta vizītes laikā Oslo apliecinājuši ekonomikas ministrei Danai Reizniecei-Ozolai.

«Vispirms bija svarīgi saprast, vai Statoil būtu gatavi būt kā gāzes piegādātāji Latvijai, jo viņi līdz šim nav praktizējuši maza apjoma gāzes piegādes. Lietuvas projekts, Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis ir pirmais šāds piemērs. Viņi apstiprināja, ka viņi būtu gatavi to darīt. Cena, protmas, būtu atkarīga no gan no elastības, gan no citiem vairākiem apstākļiem, » norāda D. Reizniece Ozola.

Sadarbība varētu īstenoties, kad Latvija būs atvērusi gāzes tirgu. Lai notiktu Statoil dabasgāzes piegādes, Latvijai būtu nepieciešams savs sašķidrinātās gāzes terminālis, pretējā gadījumā gāzes piegādes izmaksātu pārāk dārgi. Iespēju būvēt Latvijā šādu termināli pašlaik apsver cits Norvēģijas uzņēmums BW Maritime, ar kura pārstāvjiem Latvijas amatpersonām arī notika tikšanās. Pats optimistiskākais scenārijs paredz, ka šāds terminālis Latvijā sāktu darbu pēc trim gadiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra