Vitol Group – AS Ventspils nafta lielākais akcionārs – un Helios Investment Partners vienojušies par 60% mantisko tiesību un 51% balsstiesību iegādi 276 miljonu ASV dolāru vērtībā Rietumāfrikas naftas un gāzes uzņēmumā Oando Plc. Uzņēmuma Oando galvenā mītne atrodas Nigērijā, bet pārstrādes un tirdzniecības vietas atrodas arī Rietumāfrikā, liecina medijiem sniegtā informācija.

Mantisko tiesību un balsstiesību iegāde vēl jāapstiprina kontrolējošām un uzraudzības iestādēm, kā arī ir jāveic parastās pirkuma cenas korekcijas, tostarp attiecībā uz apgrozāmo kapitālu.

Pēc iegādes apstiprināšanas tiks izveidots jauns, neatkarīgs pārstrādes un mazumtirdzniecības uzņēmums, kurā ietilps vairāk nekā 400 degvielas uzpildes stacijas Nigērijā, kā arī noliktava, kurā būs iespējams uzglabāt kopumā 84 000 tonnu kravu. Uzņēmums paplašinās savu darbību, pārņemot daļas piegādes un beztaras izplatīšanas uzņēmumā Ganā un sniedzot sašķidrinātās naftas gāzes uzpildīšanas un izplatīšanas un smēreļļu tirdzniecības pakalpojumus.

Jaunizveidotais uzņēmums būs otrais lielākais degvielas pārstrādes un tirdzniecības uzņēmums Nigērijā, pārklājot 12% no kopējā tirgus. Vitol un Helios konsorcijs ir apņēmies investēt uzņēmuma izaugsmē, lai spētu apmierināt 3-5% ikgadējo pieprasījuma pieaugumu pēc naftas produktiem Nigērijā. Plānots, ka degvielas uzpildes stacijas saglabās Oando vārdu.

«Vitol Nigērijā darbojas jau ilgi. Šis ieguldījums apliecina, ka esam pārliecināti par Nigērijas ekonomiku. Jauno pārstrādes un tirdzniecības uzņēmumu veidosim paralēli daudzām citām mūsu uzņēmējdarbības aktivitātēm Nigērijā,» stāsta Īans Teilors (Ian Taylor), Vitol prezidents un vadītājs.

Vitol Group dibināta 1966.gadā Roterdamā, Nīderlandē. Uzņēmuma tirdzniecības portfelis ietver jēlnaftu, naftas produktus, LPG, LNG, dabasgāzi, ogles, elektroenerģiju, lauksaimniecības produktus, metālus un oglekļa emisijas.
 
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra