AS Energofirma Jauda neto apgrozījums aizvadītā gada nogalē sasniedza 23,838 miljonus eiro, liecina Lursoft dati.

Peļņa, ko uzņēmums ieguva pēc nodokļu nomaksas, pagājušajā gadā pieauga līdz 1,494 miljoniem eiro.

Jaudas veiktie nodokļu maksājumi valsts kopbudžetā 2014. gadā bija 3,115 miljoni eiro.

Jauda ir viens no lielākajiem elektromateriālu un iekārtu ražotājiem, kura profils jau kopš uzņēmuma dibināšanas ir palicis nemainīgs – uzņēmums ražo izstrādājumus enerģētikas un elektrifikācijas vajadzībām, tai skaitā kompaktās transformatoru apakšstacijas, zemsprieguma un vidējā sprieguma iekārtas, metāla konstrukcijas un izstrādājumus.

Jānorāda, ka Jauda pērn diezgan ātri adaptējās jaunajiem Latvijas tirgus apstākļiem, par ko arī liecina proporcionāls apgrozījuma pieaugums visās produktu grupās. Uzņēmumā ražotie produkti ir kļuvuši sarežģītāki, kas prasa lielāku inženiertehnisko darbinieku ieguldījumu to izstrādē un pašā ražošanas procesā.

2015. gadā uzņēmums plāno veikt pamatlīdzekļu atjaunošanu, informācijas apstrādes procesa uzlabošanu, kā arī eksporta tirgus apgūšanu, kas varētu palīdzēt sasniegt uzņēmuma uzstādīto mērķi – 2015. gadā sasniegt apgrozījumu vismaz 25 miljonu eiro apmērā.
Uzņēmums iekļauts Lursoft un laikraksta Dienas Bizness veidotajā lielāko uzņēmumu TOP 500, pēc 2013. gada apgrozījuma ieņemot 324.vietu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra