Tā kā oglekļa monoksīds var nogalināt, gāzes plītis būtu jāuzstāda un jāuztur kārtībā profesionāļiem, savukārt uz virtuves cimdiem nav jāattiecina Eiropas Savienības drošības noteikumi, ja vien tie nav marķēti kā aizsargājoši.

Šādu viedokli balsojumā pauda Eiropas Parlamenta Iekšējā tirgus un patērētāju aizsardzības komitejas deputāti.

Ziņotāja Katerina Stilhera uzsver , ka regula aptver plašu produktu klāstu, sākot ar vienkāršām pārnēsājamām plītīm līdz pat augstceltņu sildīšanas iekārtām. Šo ierīču pareiza uzstādīšana un uzturēšana ir ļoti būtiska lietotāju veselībai un drošībai.
Komitejas priekšsēdētāja un ziņotāja par individuālo aizsardzības līdzekļu noteikumiem Vikija Forda (ECR, Lielbritānija) uzsvēra: «Protams, mēs vēlamies skaidrus un stingrus drošības standartus produktiem, no kuriem var būt atkarīga mūsu dzīvība gan mājās, gan darba vietā. Taču ES nedrīkst pārcensties un mēģināt kontrolēt visu, kas atrodas mūsu virtuvē. Tas būtu par traku, un es esmu priecīga, ka šajā jautājumā esam pieturējušies pie veselā saprāta.»

Šie ES likumprojekti paredz vienotus nosacījumus gāzes iekārtu tirgošanai, piemēram, plītīm, sildītājiem un arī aizsargājošām precēm, piemēram, glābšanas vestēm, velosipēdu ķiverēm vai pat saulesbrillēm.

Lai samazinātu risku saindēties ar oglekļa monoksīdu, EP deputāti iekļāva prasību ražotājiem lietošanas instrukcijā norādīt pircējam, ka iekārtas uzstādīšana un uzturēšana jāatstāj profesionāļu ziņā, kuri var apliecināt, ka ierīce ir droša lietošanai. Viņi arī stingri iesaka dalībvalstīm nodrošināt, ka sabiedrība tiek informēta par veselības un drošības riskiem, kas saistīti ar šādu iekārtu lietošanu un nepieciešamību veikt drošības pārbaudes.

EP deputāti neatbalstīja Eiropas Komisijas priekšlikumu pakļaut ES noteikumiem par individuālo aizsardzības līdzekļu lietošanu tādus priekšmetus kā virtuves un trauku mazgāšanas cimdus vai lietussargus.

Administratīvo pienākumu nasta nevar pārsniegt drošības risku, kuram cilvēks tiek pakļauts, un priekšmeti, kas ražoti cilvēku aizsardzībai ikdienas apstākļos un nav definēti kā aizsardzības funkciju veicoši, nav jāpakļauj šim slogam, uzskata EP deputāti.

Tā kā vispārīgie noteikumi par nedrošo preču uzraudzību un neielaišanu ES tirgū vēl joprojām ir ES Padomes apspriešanā, EP deputāti iekļāva arī īpašus noteikumus tirgus uzraudzībai saistībā ar gāzes iekārtām un individuālajiem aizsardzības līdzekļiem. Noteikumi paredz tirgus uzraudzības iestādēm izņemt no apgrozības nedrošu preci, ja tā rada risku veselībai un drošībai.

Grozījumi noteikumos saistībā ar gāzes iekārtam tika pieņemti ar 33 balsīm par, 2 pret un 2 atturoties. Zinotājai tika dota atļauja sākt neoficiālas sarunas ar otru likumdevēju - Padomi.

Grozījumi saistībā ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem tika pieņemti ar 24 balsīm par, 3 pret un 10 atturoties. Arī ziņotājai V. Fordai tika dota atļauja sākt neoficiālas sarunas ar Padomi.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra