Pērn Fazer Latvija apgrozījums sasniedza 16,79 miljonus eiro, kas ir par aptuveni 8% mazāk nekā 2013. gadā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Samazinājums skaidrojams gan ar to, ka joprojām Latvijā, tāpat kā citās Baltijas valstīs, turpinās maizes tirgus samazināšanās, un vienlaikus saasinās konkurence. Uzņēmums ar mērķi palielināt efektivitāti un rentabilitāti ilgtermiņā, īstenoja strukturālas reformas, izveidojot vienotu uzņēmumu Baltijā un pārnesot visu ražošanu uz Ogres un Kauņas maiznīcām.

Vienlaikus 2014. gada rudenī tika uzsākts vērienīgākais Fazer attīstības projekts Baltijā – saldētu kūku un konditorejas izstrādājumu ražotnes būvniecība Ogrē. Jaunā ražotne darbu sāks 2015. gada septembrī. Kopējās Fazer investīcijas Ogrē pārsniedz 5 miljonus eiro, tiks izveidotas aptuveni 40 jaunas darba vietas.

«Pagājušais gads uzņēmumam bija ļoti nozīmīgs, jo paralēli operatīvajam darbam, īstenojām projektus, kas mums dos iespēju nostiprināt konkurētspēju Baltijas valstu tirgos ilgtermiņā. Maizes tirgus sarūk, mainās patērētāju paradumi un uzņēmumiem ir jāmainās. Lai arī 2014. gada rezultāti atpaliek no pagājušā gada, mēs esam īstenojuši reformas un paplašinājušies, lai jau šogad rezultāti būtu pozitīvi,» skaidro Mindaugas Snarskis, Fazer Bakery Baltic rīkotājdirektors.

Fazer Grupas apgrozījums pērn sasniedzis 1,65 miljardus eiro, un tas ir par 2,8% mazāk nekā iepriekšējā gadā. Samazinājums ir skaidrojams ar lielajiem izaicinājumiem saistībā ar pasaules notikumiem, īpaši ar Krievijas rubļa vērtības ievērojamo kritumu attiecībā pret eiro. Fazer Grupā veiktā stratēģijas atjaunošana un uzsāktās reformas prognozē uzņēmumam pozitīvu izaugsmi 2015.gadā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra