Jelgavnieka Kristapa Puriņa aizraušanās – ekoloģisku koka lampu izgatavošana – pamazām pārvēršas nelielā uzņēmējdarbībā, par kuru interese radusies arī ārzemēs, vēsta reģionālais laikraksts Zemgales Ziņas.

Šobrīd piedāvājumā ir divu modeļu lampas – gan griestu, gan grīdas –, bet ir tapuši vēl trīs prototipi, tai skaitā galda lampai. Ideja par ekoloģiskām koka lampām radusies pirms apmēram pusgada. «Veikalu piedāvājumā ir ļoti maz lampu no koka – lielākoties tās ir no stikla vai plastmasas. Ja arī ir koks, tad tas ir kāds atsevišķs elements, metāls un plastmasa būs izmantoti jebkurā gadījumā,» skaidro Kristaps. Pusgada laikā tapuši prototipi un arī gatavās lampas, izstrādāta mājas lapa madeinwood.lv, kurā var veikt pasūtījumus – mājas lapu dizainu Kristaps savulaik apguvis neklātienē LLU un kādu brīdi ar to arī pelnījis naudu.

Aizraušanās ar koka lampu izgatavošanu saistāma ar interesi par galdniecību – Kristaps izmācījies par kokgriezēju pie meistara Igurda Baņķa Valdemārpilī. Interesanti, ka Kristapa vecvectēvs bijis profesionāls galdnieks. Dzīve puisi aizvedusi arī uz ārzemēm, taču pēc četrarpus gadiem svešumā viņš atgriezās Latvijā un sāka restaurēt radu un draugu mēbeles.

Plašāk lasiet 27.augusta laikrakstā Zemgales Ziņas.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra