Šā gada augustā salīdzinājumā ar jūliju rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,4%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Krituma pamatā bija samazinājums apstrādes rūpniecībā par 3%, savukārt pieaugums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 7,1% un elektroenerģijas un gāzes apgādē par 7,3%. Enerģētikas nozarē apjoma kāpumu ietekmēja elektroenerģijas ražošanas pieaugums koģenerācijas stacijās.

Salīdzinot ar 2014. gada augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 6,4%, tai skaitā ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 14,1%, apstrādes rūpniecībā – par 4,8% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 12,4%.

Vislielākais produkcijas pieaugums augustā, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija metālu ražošanas nozarē. Produkcijas apjoma kāpums bija arī iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanas nozarē par 23,3%, mēbeļu ražošanas nozarē – par 19,5% un datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 14,9%. Ražošana pieauga arī pēc īpatsvara lielākajā nozarē – koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 4,2%.

Savukārt produkcijas apjoma kritums bija pēc īpatsvara lielajās apstrādes rūpniecības nozarēs: pārtikas produktu ražošanas nozarē – par 5,4% (lielākais produkcijas apjoma samazinājums bija zivju pārstrādē) un gatavo metālizstrādājumu ražošanas nozarē, izņemot mašīnas un iekārtas – par 12,3%. Ražošana samazinājās arī apģērbu ražošanas nozarē par 22,3% un nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanas nozarē par 8,2%.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra