Gatavo veco dēļu dekorus

Ražošana
2015. gada 28. oktobris 14:36

«Man nav uzņēmuma, katru mēnesi maksāju patenta maksu par brendu, savu darbu man patīk saukt par Veco dēļu dekoru,» stāsta Zanda Kudiņa, kura pēc bērniņa piedzimšanas gribējusi laiku aizpildīt ar kaut ko jēgpilnu, un sākusi gatavot koka dēlīšu dekorus, vēsta reģionālais laikraksts Kursas Laiks.

«Latviešiem raksturīgi ir «protu, protu, māku, māku». Kas pirks tādus dēļus?» urdījušas arī šaubas «Taču process aizgāja, un ar katru mēnesi man sokas aizvien labāk. Sākumā mans vīrs ārdīja paletes, es pati tās slīpēju, ar rokas zāģīti zāģēju, pēc tam beicēju un nagloju. Uz sagatavotā materiāla zīmēju un rakstīju ar ūdens noturīgu krāsu, tad pārklāju ar speciālu laku. Tekstus gan pati izdomāju, gan ņemu uzrunājošus pantus no Bībeles,» stāsta Zanda.Dažāda izmēra dekori tiek pasūtīti kristībām, dzimšanas dienām, jubilejām, Mātes, Tēva dienai. «Man ir arī dekors ar tekstu «Tēti, es tevi mīlu tiiiik ļoti! » un uzzīmētu meitenīti, kura to demonstrē ar plaši izstieptām rociņām. Acīmredzot ne pārāk dārgā lietiņa cilvēkiem patīk, pērn aktivitāte bija tik milzīga, ka strādāju pat naktīs.»

Pieprasītas ir arī māju zīmes, dekori ar atgādinājumiem par ikdienas pienākumiem vai ar iedvesmojošiem citāti. Aprobācijas stadijā ir tāfeļpudele-krājkase. Ar tāfeļkrāsu apstrādātajai pudelei ar aukliņu piesiets krītiņš, ar to gluži kā uz tāfeles uzraksta mērķi un ievietotās banknotes vērtību. Labs veids, kā sakrāt naudu lielākam pirkumam vai pasākumam. Kaut vai tāpēc, ka papīra naudas zīmi nevar izdabūt pat ar pinceti.

Z. Kudiņa strādā galvenokārt pēc pasūtījuma, piedāvājot paraugus no virtuālā albuma sakombinēt ar klienta vēlmēm: «Manu produkciju galvaspilsētā realizē dizaina veikals Oskars, arī daži veikaliņi Vecrīgā. Zīmīgi, ka ne es viņus, bet viņi mani uzmeklējuši».

 

 

Plašāk lasiet laikrakstā Kursas Laiks!

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra