Globālā industriālā loģistika spēlētāja Gefco grupas apgrozījums 2014. gadā sasniedza 4,1 miljarda eiro apmērā, kas ir par 1,5% vairāk, salīdzinot attiecīgo periodu 2013. gadā, informē uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmuma ieņēmumi no pamatdarbības sasniedz 105 miljonus eiro, kas ir 10,5% pieaugums, salīdzinot ar 2013. gadu.

Ar operatīvās darbības peļņas kāpumu par 2,6% (salīdzinājumā ar 2,4% 2013. gadā) un ieņēmumu no pamatdarbības pieaugumu par 10,5% Gefco grupa spējusi palielināt savu rentabilitāti un uzrādīt stabilu sniegumu, neskatoties uz ekonomiskajām un nozares svārstībām.
Grupa divu gadu laikā izveidojusi brīvo naudas plūsmu 138 miljonu eiro apmērā, apliecinot savu finansiālo stabilitāti. Izmaksu pārvaldīšanā palīdzējis 2014. gada vidū aizsāktais izpildes plāns izmaksu elastības veicināšanai, kā arī asset-light biznesa modeļa efektivitāte. Vienlaikus pārdošanas komandas ieguldītais darbs ļāvis Gefco saglabāt pozīciju top 10 Eiropas loģistikas integratoru vidū, kā arī līderpozīciju Eiropas gatavo transportlīdzekļu loģistikā.

Gefco valdes priekšsēdētājs Luks Nadāls (Luc Nadal) uzsver: «Gefco ir spējis sasniegt labus rezultātus pagājušajā gadā, neskatoties uz sarežģītajiem tirgus apstākļiem. Kad kontrole pār visu piegādes ķēdi kļūst par izšķirošu elementu ražotāju konkurētspējā, Gefco pieredze ļauj klientiem nodrošināt pievienoto vērtību katrā loģistikas ķēdes posmā. To apliecina arī aizvadītā gada 10% pieaugums Gefco grupas darbībā ar industriālajiem klientiem.»

Gefco grupa izmanto savu pieredzi autobūves nozarē, kas iegūta, īpaši pateicoties ilgstošajai sadarbībai ar PSA Peugeot Citroën, lai atbalstītu ražotājus dažādās nozarēs: elektronika (Hitachi, Philips, LG), plaša patēriņa preces (Ikea, L'Oréal, Kering), aeronautika (Safran, Zodiac, EADS) un rūpnieciskās preces (High and Heavy). Gefco 2014. gadā paplašinājis savu tirgus klientu portfeli par 10,6%. Diversifikācijas stratēģija izrādījusies veiksmīga, attīstot darbību 1520 zonā (Krievijā, Baltijas valstīs, Ukrainā un Kazahstānā). Šajā zonā pērn Gefco parakstīja ap 350 jaunu līgumu ar starptautiskajiem, kā arī vietējiem industrijas pārstāvjiem.

Darbojoties piecās galvenajās kompetences jomās - sauszemes, jūras un gaisa kravu pārvadājumu, noliktavu un otrreizējās pārstrādes pakošanas, kā arī nokomplektēto transportlīdzekļu loģistikas un muitas un nodokļu pārvaldības – Gefco uzstāda loģistikas nozares standartus un nodrošina globālus, inovatīvus risinājumus iekšzemes un starptautiskajos ienākošajos un izejošajos loģistikas pārvadājumos pilna klāsta rūpniecības prasībām. Ar vairāk nekā 350 uzņēmuma pārstāvniecībām visā pasaulē Gefco turpina izvērst darbību Centrālāzijā, Centrālajā un Austrumeiropā, Tuvajos Austrumos, Austrumāzijā un Dienvidamerikā.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra