Deputāts Andris Šķēle (TP) apgalvo, ka viņa ģimenes daļas uzņēmumā SIA Ekodoktorīna ir pārdotas, biznesu Getliņos tā arī nesākot.

Pirms sešiem gadiem bez konkursa noslēgtais līgums par pilnsabiedrības Ekodoktrīna – Getliņi izveidi, lai Getliņu poligonā būvētu atkritumu šķirošanas rūpnīcu, ir faktiski lauzts un izsludināts jauns konkurss par atkritumu šķirošanu, pret kura nolikumu izskan asi iebildumi, raksta Diena. Līdz ar šīm izmaiņām nomainījusies vadība arī SIA Ekodoktrīna, ar kuru kopā SIA Getliņi EKO bija izveidojuši minēto pilnsabiedrību, un, visticamāk, savas daļas uzņēmumā pārdevuši A.Šķēles ģimenes locekļi. Pircēji gan nav skaidri.

A.Šķēles ģimenei daļēji piederošajam uzņēmumam Ekodoktrīna līgumu par pilnsabiedrības izveidi SIA Getliņi EKO noslēdza bez konkursa 2005.gada 21.janvārī, paredzot 1,7 hektāru zemesgabala nodošanu šīs pilnsabiedrības rīcībā bez atlīdzības. Līgums paredzēja atkritumu šķirošanu un izmantošanu Getliņu izgāztuvē nodot jaunās pilnsabiedrības rīcībā, ļaujot tai uzbūvēt rūpnīcu, kurā šķirotu un dedzinātu visus Getliņos nonākušos atkritumus.

Šo darījumu pārbaudīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), pārbaudi veica arī Valsts kontrole un norādīja, ka par šādas rūpnīcas būvniecību būtu jāizsludina atklāts konkurss. Jaunās rūpnīcas būvniecība netika uzsākta, termiņi vairākkārt pārcelti, un pēdējais no tiem paredzēja rūpnīcu nodot ekspluatācijā 2012.gada vidū.

«Mums valstī ir vairākas institūcijas, kuras veic pārbaudes un kuru secinājumos ir jāieklausās,» Dienai norādīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (LPP/LC). No viņa teiktā izriet, ka līdz ar konkursa izsludināšanu līgums par pilnsabiedrības Ekodoktrīna - Getliņi izveidošanu ir lauzts, pieļaujot iespēju, ka Ekodoktrīna var tiesāties.

Aptuveni divas nedēļas pēc tam, kad izsludināts konkurss, 26.maijā par tās valdes locekļiem kļuvis Jānis Aizbalts un Janīna Kļaviņa, kas varētu vedināt domāt, ka uzņēmumā mainījušies arī īpašnieki. Par šādu scenāriju izteicies pats A.Šķēle pagājušās nedēļas diskusijā Diena.lv. «Es saprotu, ka burtiski šajās dienās būs redzams, ka šis uzņēmums ir pārdots. Es neesmu pārliecināts, vai tas jau ir izdarīts,» teica A.Šķēle.

Lursoft datubāzē pieejamais Ekodoktrīnas gada pārskats liecina, ka 2009.gadā tai bijuši 29,88 tūkst. Ls zaudējumi, bet 2010.gadā – 15,61 tūkst. Ls zaudējumi. Nozares eksperti neoficiāli spriež, ka uzņēmumu pārdot ir jēga tikai tad, ja tas ir uzvarējis konkursā par atkritumu sagatavošanu noglabāšanai, tāpēc izskan minējumi, ka darījums ir noslēgts ar atrunu, ka tas stājas spēkā pēc uzvaras konkursā.

Lursoft pagaidām gan nav ziņu par Ekodoktorīnas īpašnieku maiņu. Līdz šim tai bija trīs līdzīpašnieki – SIA Eksetekss ar 39,9% kapitāldaļu, SIA Tehnoinvest ar 35% un SIA Wheaton Parks ar 21,5% daļu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra