Šā gada pirmajā pusē AS Grindeks apgrozījums sasniedzis 43,8 miljonus eiro, kas ir par 3,1 miljonu eiro jeb par 8% vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā, liecina uzņēmuma paziņojums Nasdaq Riga.

Savukārt koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, pirmajā pusgadā bija 3,2 miljoni eiro, kas, salīdzinot ar 2014. gada pirmo pusgadu, ir palielinājusies par 0,4 miljoniem eiro vai 14%.

Bruto peļņas rentabilitāte pirmajā pusgadā bija 45%, savukārt tīrās peļņas rentabilitāte bija 7%. Šā gada pirmajā pusgadā koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 55 pasaules valstīm kopumā par 40 miljoniem eiro, kas ir par 1,3 miljoniem eiro jeb par 4% vairāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā.

Grindeks gatavo zāļu pārdošanas apjoms pirmajā pusgadā bija 39,4 miljoni eiro un ir palielinājies, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, par 4,9 miljoniem eiro jeb par 14%. Pārdošanas apjoms Krievijā, pārējās NVS valstīs un Gruzijā pirmajā pusgadā sasniedza 23,6 miljonus eiro, kas ir par 5,3 miljoniem eiro jeb par 18% mazāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā.
Salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, ievērojamākais pārdošanas apjoma pieaugums sasniegts – Armēnijā par 18%, Gruzijā par 27%, Kirgizstānā par 28% un Turkmenistānā par 26%. Pirmajā pusgadā Grindeks ir papildinājis produktu klāstu un ieviesis UDHS (ursodeoxycholic acid, ursodeoksiholskābe) gatavo zāļu formu (kapsulu), kā arī uzsācis šī produkta ražošanu un eksportu uz divām valstīm – Krieviju un Gruziju. Tādējādi Grindeks ir paplašinājis savu piedāvājumu gastroenterālā trakta un vielmaiņas zāļu terapeitiskajā grupā.

Pateicoties sekmīgai biznesa diversifikācijai un darbības attīstībai jaunos tirgos, pārdošanas apjoms Baltijas un citās valstīs sasniedza 15,9 miljonus eiro, kas ir par 10,2 miljoniem eiro jeb 2,8 reizes vairāk kā 2014. gada pirmajā pusgadā. Pārdošanas apjoms Polijā, salīdzinot ar 2014. gada pirmo pusgadu ir palielinājies 6,4 reizes, savukārt Vjetnamā – 2,6 reizes. Pārdošanas apjoms Latvijā šī gada pirmajā pusgadā sasniedza 3,1 miljonu eiro, kas, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, palielinājies par 1,3 miljoniem eiro jeb 72%.

Pirmajā pusgadā aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 4,1 miljonu eiro , kas ir par 2 miljoniem eiro jeb 33% mazāk nekā 2014. gada pirmajā pusgadā. Galvenie Grindeks aktīvo farmaceitisko vielu eksporta tirgi ir ES valstis, ASV, Kanāda un Japāna. „Grindeks” pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas 2015. gada pirmajā pusgadā ir oksitocīns, zopiklons, ksilazīns, medetomidīns un pimobendāns.

AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis: «Notikumi un izmaiņas globālajā ekonomikā spēcīgi ietekmē Latvijas eksportētājus, arī akciju sabiedrību Grindeks. Soli pa solim mūsu īstenotā uzņēmuma biznesa diversifikācija nes pozitīvus rezultātus, tāpēc esmu gandarīts par Grindeks sasniegumiem Vjetnamā, Polijā un citās valstīs ārpus tradicionālajiem uzņēmuma tirgiem. Apņēmības pilni mēs turpināsim investēt jaunu tirgu attīstībā. Neskatoties uz to, mēs arī turpmāk lielu uzmanību veltīsim NVS valstīm – gan lai mazinātu savus biznesa riskus, gan lai pilnveidotu darbību.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra