AS Grindeks informē, ka ir ieviesis UDHS (ursodeoxycholic acid, ursodeoksiholskābe) gatavo zāļu formu (kapsulu) ražošanu un to eksportu ir uzsācis uz divām valstīm - Krieviju un Gruziju. Plānots, ka preparāta eksporta apjoms šī gada laikā sasniegs vairāk par 1 miljonu eiro un jeb vairāk nekā 75 000 iepakojumu. Šis preparāts domāts žults veidošanās un izdales traucējumu ārstēšanai, informē uzņēmuma pārstāve Laura Kļaviņa.

UDHS aktīvā farmaceitiskā viela Grindeks produktu portfelī tika ieviesta 2011.gadā, tā ražošanai uzbūvējot atsevišķu ražošanas iecirkni. 2014.gadā UDHS aktīvās farmaceitiskās vielas eksporta apjoms veidoja vairāk par 0,5 miljoniem eiro. Viela tiek eksportēta uz četrām valstīm - Krieviju, Japānu, Franciju un Maltu.

2013.gadā izteikti strukturētajā ursodeoksiholskābes pasaules tirgū notika nozīmīgas pārmaiņas, kuru rezultātā būtiski mazinājās nepieciešamās izejvielas pieejamība, kas ierobežoja ražotāju, tajā skaitā arī Grindeks iespējas vajadzīgajā daudzumā saražot UDHS. Ņemot to vērā, Grindeks nekavējoši uzsāka mērķtiecīgu visa šī biznesa pārstrukturēšanu - gatavo zāļu formas (kapsulas) izstrādi, kā arī kontraktražošanas biznesa attīstību. Gatavās zāļu formas reģistrācija Krievijā un Gruzijā tika sekmīgi pabeigta šī gada pirmajā ceturksnī.

AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis norāda, ka uzņēmums turpinās UDHS preparāta reģistrāciju citās valstīs, tajā skaitā Eiropā, kā arī nākotnē šajā terapeitiskajā grupā ieviesīs jaunus medikamentus.

Pieprasījums pēc UDHS preparāta pieaug, jo aizvien vairāk cilvēku tiek konstatētas žults veidošanās un izdales traucējumu saslimšanas. Aknu un žults izvades ceļu slimības tiek diagnosticētas 1/3 planētas iedzīvotāju. Tikai no urolitiāzes (urīnakmeņu klātbūtne urīnceļos) vien cieš 25% iedzīvotāju, kas vecāki par 60 gadiem.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra