SIA Hanzas Elektronika piesaistījusi FlyCap riska kapitāla fonda investīcijas 600 tūkstošu eiro apmērā, informē fonda pārstāvji.

SIA Hanzas Elektronika tehnoloģiski ir viens no trim modernākajiem elektronikas ražošanas pakalpojumu sniedzējiem Baltijā un Ziemeļvalstīs. Pēdējos piecos gadus uzņēmuma pārdošanas apjoms stabili aug un paredzams, ka šī gada apgrozījums būs virs 12 miljoniem eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2014. gadā, kad apgrozījums bija 10,7 miljoni eiro.

Uzņēmuma straujais apjoma pieaugums saistīts ar esošo klientu, tai skaitā Microtīkls, produktu ražošanas piegaumu pēdējā gada laikā, ka arī jaunu klientu produktu, kā, piemēram AirDog, ražošanas uzsākšanu, kuru pieprasījuma apmierināšanai ir nepieciešams kapitāls jaunām iekārtām un apgrozāmie līdzekļi.

FlyCap investīcija tiks veikta apgrozāmajos līdzekļos produktu ražošanai, jaunās modernās iekārtās un Ogres ražotnes telpu paplašināšanā

Uzņēmums tuvā nākotnē plāno veikt investīcijas Science Park izveidē, kurš darbosies līdzīgi kā tehnoloģiju akseleratori, cilvēkiem ar biznesa idejām tehnoloģiju jomā varēs iegūt telpas, kā arī būtisku atbalstu no pieredzējušiem tehnoloģiju un biznesa cilvēkiem. SIA Hanzas Elektronika aktīvi iesaistās jaunu inovāciju izveidē, un ir palīdzējusi tādu biznesu un/vai uzņēmumu izveidē kā SIA EuroLCD, SIA Lightspace Technologies, SIA ZeroPowerDisplays.

«Latvijas datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozare jau ilgstoši uzrāda vienu no augstākajiem pieauguma tempiem. Tas saistīts ar uzņemēju zināšanu, ražošanas kapacitātes un entuziasma pieaugumu,» norāda kompānijas vadītājs Ilmārs Osmanis.

Jānis Skutelis, FlyCap partneris, stāsta: «Mēs ieguldījām, tāpēc ka mūsdienās cilvēkiem pieaug interese par IT hardware, Gadgets, Internet of Things, Smart house u.t.t. Jauni tehnoloģiju produkti tirgū nonāk arvien ātrāk. Mēs redzam SIA Hanzas Elektronika kā līderi tehnoloģiju jomā Baltijā un 2000 km rādiusā ap Rīgu.»
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra