Igaunijas lielākā piena ražotāju ferma Vaatsa Agro (Väätsa Agro), kas Swedbank ir parādā miljonus eiro, ir pilnībā atkarīga no bankas žēlastības. Swedbank var atbalstīt tās restruktarizācijas plānus vai arī ļaut tai bankrotēt, raksta biznesa portāls BBN.

Piensaimnieku bankrota gadījumā to varētu pārņemt lauksaimniecības uzņēmums Trigon Agri, kas jau ir to mēģinājis izdarīt pāris gadus atpakaļ.

Vaatsa Agro
pieder divi tūkstoši slaucamu govju un tā ir Igaunijas lielākā piena ražotāja. Vaatsa Agro bankai ir parādā ap 12 miljoniem eiro. Swedbank kontrolē arī lielāko daļu tās nekustamo īpašumu hipotēkas un komercķīlas.

Kā norāda BBN, Trigon Agri vadītājs Joahims Helenius (Joahim Helenius) ir personīgi ieinteresēts Vaatsa Argo bankrotā. Pretējā gadījumā, lai iegūtu kontroli pār piensaimniekiem, tam nāktos panākt vienošanos ar pašreizējo lielāko īpašnieku ASV fondu Hansetic Capital.

Kā jau rakstīts, Trigon Agri ir viens no vadošajiem lauksaimniecības uzņēmumiem Igaunijā. Trigon Agri īpašnieki bija vieni no pirmajiem, kas uzsāka lauksaimniecības, galvenokārt tieši piensaimniecības, nozares konsolidāciju, izveidojot lielas, modernas saimniecības ar pasaules līmeņa produktivitāti. Pašlaik Trigon Agri apsaimnieko 1300  lielu ganāmpulku un 23 000 hektāru zemes Igaunijā, Ukrainā un Krievijā.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra