Industrializācija turpinās

Ražošana
2015. gada 29. jūlijs 12:38

Ventspils augsto tehnoloģiju parkā tiek atvērtas jaunas rūpnīcas; ražošana attīstās arī citviet, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz ar tranzītkravu apjomu samazinājumu arvien lielāku lomu Ventspils pilsētas un brīvostas darbībā spēlē tur izvietotie ražošanas uzņēmumi. Piemēram, jaunajā 4473,1 m2 lielajā Ventspils Elektronikas centra ēkā sākotnēji strādās četri elektronikas uzņēmumi. No Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) ēku nomās HansaMatrix grupas uzņēmums SIA Ventspils elektronikas fabrika (EF), SIA Aspired, SIA Oram Mobile un SIA EuroLCDs. DB jau ziņoja, ka centra kopējās būvniecības izmaksas bija teju 3,2 milj. eiro, no kuriem apmēram 40% segs Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Aizdevumu tā būvniecībai izsniegusi Pohjola Bank plc filiāle Latvijā. Otras ES līdzfinansētās ražošanas ēkas – Tehnoloģiju centra būvniecība – vēl turpinās. To plānots pabeigt līdz šā gada beigām. Tehnoloģiju centram ir jau iegūts viens nomnieks, bet divi citi tiek meklēti, stāsta Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks Igors Udodovs.

Līdz ar papildu telpu iegūšanu ražošanas vajadzībām HansaMatrix grupas saimniecība Ventspilī paplašināsies līdz 5000 m2, DB norāda grupas vadītājs Ilmārs Osmanis. Pēc viņa teiktā, jaunā būve ir kvalitatīvāka par šobrīd izmantoto, kas tapusi buma laikā. Vaicāts, kas vēl bez Latvijā izstrādātā bezpilota lidaparātiem AirDog tiks ražots jaunajās telpās, viņš nosauc viedo mērierīču sistēmas, kas ļaujot nolasīt rādītājus no distances.

Savukārt telpas, ko VBP savulaik izbūvēja masīvkoka šūnmateriāla ražotnes Dendrolight Latvija paplašināšanai, pielāgotas Krievijas šokolādes ražotāja Pobeda Confectionery (PC) vajadzībām. Krievijas kompānijas plānotie ieguldījumi projektā ir ap pieciem milj.eiro. No Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā atrodamās informācijas izriet, ka šīs investīcijas ir paredzētas iekārtu iegādei. Uzņēmums iepriekš ziņojis, ka ražošanu varētu sākt šā gada beigās.

Atšķirīgs modelis ir SIA Diana Sveces (DS) gadījumā. Uzņēmums no VBP nomā zemi, bet ēkas ir tā īpašumā. Ražotājs no saviem līdzekļiem turpina veikt investīcijas un septembrī plāno atvērt jaunu noliktavu.

Visu rakstu Industrializācija turpinās lasiet 29. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra