Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izsludina publisko konsultāciju par grozījumiem Obligātā iepirkuma komponenšu aprēķināšanas metodikā un aicina priekšlikumus un komentārus sniegt līdz šī gada 21.janvārim, informē SPRK.

Grozījumi paredz izslēgt regulējumu par elektroenerģijas tirdzniecības vidējā tarifa saistītajiem lietotājiem aprēķināšanu un noteikšanu pēc 2015.gada 1.janvāra.

Saskaņā ar grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā (Saeimā pieņemti 2014.gada 17.decembrī) turpmāk  regulatoram vairs nav pienākums apstiprināt elektroenerģijas tirdzniecības vidējo tarifu saistītajiem lietotājiem, kas piemērojams kā elektroenerģijas realizācijas vidējais tarifs noteiktiem elektroenerģijas ražotājiem, kas elektroenerģijas ražošanai izmanto atjaunojamos un kas uzsākuši darbību pirms Elektroenerģijas tirgus likuma spēkā stāšanās.

Šiem ražotājiem atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likumam sākot ar 2015. gada 1. janvāri, bet ne ilgāk kā 20 gadus no elektrostacijas ekspluatācijas uzsākšanas dienas, ir tiesības pārdot elektroenerģiju publiskajam tirgotājam par 0,1112 EUR/kWh, t.i., par regulatora pēdējo noteikto elektroenerģijas tirdzniecības vidējo tarifu saistītajiem lietotājiem.

Priekšlikumus un komentārus par grozījumu Obligātā iepirkuma komponenšuaprēķināšanas metodikā projektu var iesniegt līdz 21.janvārim. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra