Izstādei Ražots Liepājā šogad pieteicies rekordliels skaits dalībnieku - vairāk nekā 190 uzņēmēji, kuru vidū ir 124 ražotāji un 68 pakalpojumu sniedzēji, informē Liepājas dome.

Arī izstādes kopējā platība šoreiz ir lielāka. Tomēr notikuma galvenais mērķis nemainās, uzsver Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš: «Arī šajā izstādē vēlamies parādīt, ko paši liepājnieki un viņu izveidotās kapitālsabiedrības spēj radīt pilsētā. Nešķirojot, vai tas ir uzņēmums, kas nodarbina 1200 darbinieku, vai individuālais komersants, kurš šuj lellītes vai rada cita veida pievienoto vērtība.»

Lai izstādes apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties uzņēmēju pārstāvēto nozaru klāstā, visi dalībnieki sadalīti septiņās lielās grupās, pēc kurām uzņēmumi izkārtoti izstādes telpās- izglītība, konsultācijas, reklāma; kultūra, tūrisms, aktīvā atpūta; skaistumkopšana, mode, tekstils; pārtika, eko produkti, vide; amatniecība un rokdarbi; metālapstrāde un kokapstrāde; būvniecība, transports, iekārtas.

Ņemot vērā iepriekšējo izstāžu dalībnieku pozitīvās atsauksmes un ierosinājumus, arī šogad izstādes laikā uzņēmējiem un citiem interesentiem tiek organizēti semināri un paneļdiskusijas par tādām tēmām kā biznesa stratēģijas veidošana, mazo uzņēmumu mārketings, komunikācijas prasmes, uzņēmēju pieredze darbinieku atlasē.

Tāpat izstādes pirmajā dienā savās zināšanās un pieredzē individuālās sarunās dalījās deviņi mentori, pie kuriem, iepriekš piesakoties, varēs saņemt konsultācijas par pārdošanu, radošo domāšanu biznesā, finanšu plānošanu un piesaisti, mārketingu, dizainu.

Savukārt izstādes otrajā dienā, 7.martā, izstādes laikā tika organizēts seminārs uzņēmējiem BOSI - uzņēmēja gēns, kā arī sarunu cikls Enerģijas diena Liepājā, kurā tiks runāts par to, kā samazināt izmaksas par apkuri un karsto ūdeni, elektroenerģijas patēriņa samazināšanas iespējām, videi draudzīgu transportu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra