Jaunā ražotne dos iespēju izaugt

Ražošana
2015. gada 22. oktobris 08:50

Investējot 2,8 milj. eiro, rūpniecisko maisītāju, metinātu konstrukciju ražotāja SIA SFM Latvija izveidojusi savu ražotni, kas ļauj kāpināt ražošanas apjomus vairāk nekā divas reizes, perspektīvā iecerēta rūpnīcas paplašināšana, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. 

«Lēnām pārvācamies un apgūstam jauno ražotni, taču tās devums būs redzams arī šā gada pārskatā,» lakoniski pašreizējo situāciju komentē SIA SFM Latvia valdes loceklis Nauris Jansons. No kopējā 2,8 milj. eiro vērtā ieguldījuma aptuveni viens milj. eiro ir iekārtas, kuras iegādātas, izmantojot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu atbalsta iespējas. «Atbalsta intensitāte jaunu iekārtu iegādē bija 45%. Tas ir būtisks atbalsts, kas ļāva iegādāties ražošanā nepieciešamās iekārtas,» tā uz jautājumu par to, kāda loma bijusi ES atbalstam, atbild N. Jansons. Jaunā ražotne ir vairāku iepriekšējo gadu idejas materializēšanās.

Divreiz vairāk

«Jaunā ražotne ļauj būtiski palielināt uzņēmuma tehnoloģiskās un ražošanas iespējas, tām faktiski dubultojoties, taču tas uzņēmuma ienākumos atspoguļosies pakāpeniski,» skaidro N. Jansons.

Pirmais neto apgrozījuma kāpums būs jau 2015. gadā. «Prognozējam, ka šogad tas būs aptuveni trīs miljoni eiro, kas ir aptuveni par 50% vairāk, nekā iespējām 2014. gadā,» atklāj N. Jansons. Pašlaik uzņēmumā strādā 42 darbinieki, savukārt gada sākumā bijuši tikai 33. «2016. gadā uzņēmuma neto apgrozījums jau varētu sasniegt četrus miljonus eiro, kas būtu divreiz vairāk nekā iespējām 2014. gadā,» vēlamo nākotnes attīstības scenāriju ataino N. Jansons. Viņš apgrozījuma pieaugumu par miljonu eiro uzskata par reālu.

Visu rakstu Jaunā ražotne dos iespēju izaugt lasiet 22. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra