Piena pārstrādes uzņēmums AS Jaunpils pienotava pagājušo gadu noslēdza ar 9,501 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 17,5% vairāk nekā 2013. gadā, liecina Lursoft dati.

Arī uzņēmuma peļņa ievērojami pieauga līdz 126,152 tūkstošiem eiro.

Jaunpils pienotavas vadība norāda, ka zināmu satricinājumu pienotavas darbībā izraisīja Krievijas noteiktais aizliegums piena produktu ievešanai no Eiropas Savienības valstīm. Krievija bija pienotavas lielākais eksporta tirgus, kura iekarošanai bija veltīti vairāk nekā desmit gadi. Līdz ar to uzņēmums pērn aktivizēja darbu, lai palielinātu vietējā tirgus daļu, kā arī, lai meklētu jaunus eksporta tirgus.

Uzņēmuma vadība prognozē, ka šajā gadā Jaunpils pienotava veiksmīgi pabeigs plānotās investīcijas, palielināsies lielākas rentabilitātes produktu pārdošanas apjomi, turpināsies darbs esošajos tirgos, kā arī tiks apgūti jauni eksporta tirgi. Šajā gadā LAD projekta ietvaros, kura īstenošanai uzņēmums investēs 600 tūkstošus eiro, tiks palielinātas biezpiena un skābā krējuma ražošanas jaudas, kā arī uzstādīta līnija Pasta Fillata tipa sieru ražošanai.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra