Uzņēmējs no Druvienas Imants Reimandovs atzīst, ka veiksmīga biznesa pamatā ir nedzīvošana pāri saviem līdzekļiem, kā arī uzdrošināšanās un, kā krievi sakot, čujs. Viņam pieder divas kokzāģētavas Druvienā un Tirzā, bizness rit veiksmīgi un jau nākamgad uzņēmums atzīmēs 20 gadu jubileju. Grūtākais laiks uzņēmumam ir bijis pats sākums un krīzes gadi, vēsta reģionālais laikraksts Dzirkstele.

I. Reimandovs ir vietējais uzņēmējs ar stāžu, SIA IMU īpašnieks, kuram pieder divas kokzāģētavas. Viņu gribas saukt par veiksmīgu un arī godīgu uzņēmēju. Kopumā pēdējos gados uzņēmumā vērojama augšupeja. Doma esot arvien vairāk palielināt ražošanas apjomus. Imants neslēpj, ja kādreiz tas esot bijis tikai sapnis, cik varētu ražot, tad tagad tas ir vairākkārtīgi pārsniegts. Apgrozījums gan miljonam eiro vēl nav pāri, savukārt gada laikā tiek saražoti vairāki tūkstoši kubikmetru gatavās produkcijas - tie ir taras dēļi, kuri Latvijas tirgū nepaliek, bet gan tālāk tiek eksportēti uz Arābu Emirātiem, Izraēlu. «Uz Eiropas pusi īpaši neskatāmies. Tur nav tik stabils tirgus,» atzīst uzņēmējs.

Interesējoties, vai tad Latvijā vēl atlicis daudz mežu, ko izzāģēt, Imants saka, ka par to jau runājuši pirms desmit piecpadsmit gadiem. Tad teikuši, ka vēl pieci gadi un tad jau vairs noteikti nebūšot ko zāģēt. «Bet laikam meži ataug. No malas varbūt tas skats ir citādāks, bet, kas ar to nodarbojas, rēķina un mēra. Mazāk jau mežu paliek, bet aug arī vietā,» saka Imants.

Uzņēmumā pāri nepaliek ne nomaļi, ne mizas, ne skaidas. «Tas viss iet prom,» stāsta uzņēmējs. Piemēram, ar šķeldu jau vairākus gadus tiek nodrošināts Lizuma pagasts. Pārpalikumi tiek nogādāti arī uz jauno kokskaidu granulu ražotni Latgran. «Kādreiz kurinājām visus nomaļus, bet tagad par to vēl naudu saņemam,» saka Imants.

Kopā uzņēmumā - gan Druvienā, gan Tirzā - tiek nodarbināti 20 darbinieki. Lai arī novadā bezdarbnieku skaits ir liels, nemaz neesot tā, ka Imantam katru dienu kāds zvanītu vai nāktu pie viņa un interesētos par darbu.

Vaicājot, vai viņam nav doma paplašināties un atvērt kokzāģētavu vēl kādā pagastā, Imants atbild, ka neesot gan. «Tirgus jau nav stabils. Tu nezini, kas būs pēc gada, vai to dēli vajadzēs vai ne, kāds būs starptautiskais stāvoklis, jo tas jau arī ir mainīgs.»

Plašāk - 27. februāra laikrakstā Dzirkstele.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra