Turpinot AS Latvenergo zivju resursu atjaunošanas pasākumus, šodien Ķeguma HES ūdenskrātuvē tika ielaisti 20 000 sīgu mazuļi, kas izaudzēti z/i BIOR Tomes  zivjaudzētavā, informē uzņēmumā.

Šogad Daugavas baseina ūdenstilpnēs kopumā būs ielaisti 6 300 000 dažādu sugu zivju mazuļi un kāpuri. To ielaišana sākās pavasarī, kad Daugavā pie Mangaļsalas notika lašu mazuļu ielaišana. Maijā izlaida līdaku  kāpurus, jūnijā – nēģu kāpurus, jūlija sākumā vienvasaras lašu mazuļus un līdaku mazuļus, savukārt tagad ir pienākusi kārta sīgu mazuļu izlaišanai. Vēl Daugavas baseina ūdenstilpnēs ir plānots izlaist jūlija beigās un augusta sākumā zandartus un septembrī vimbas.

Ezera sīga ir lašu dzimtas saldūdens zivs, kura dzīvo lielākajā daļā Latvijas ūdens tilpņu. Ezera sīga pieskaitāma pie makšķernieku mērķa zivīm. Zivs populācija Latvijas ūdens tilpnēs ir maza un tāpēc tiek veikta mākslīga tās pavairošana. 

AS Latvenergo ikgadējā kompensācijas summa zivju resursu atjaunošanas programmā ir vairāk nekā viens miljons eiro (1 035 000).

Jau ziņots, ka 2015. gada pavasarī AS Latvenergo sadarbībā ar biedrību Mēs zivīm piekto gadu pēc kārtas izvietoja 400 mākslīgās zivju nārsta ligzdas Daugavā pie Kaibalas un Ikšķiles, kas ir papildu iniciatīva zivju resursu atjaunošanas programmas ietvaros. Šī gada projekts ar biedrību, iesaistot darbiniekus ligzdu izgatavošanā, un ļoti sekmīgais zivju nārsts uz upē izvietotajām ligzdām pierāda, ka vides pasākums bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai ir bijis veiksmīgs. Mākslīgo zivju nārsta ligzdu izgatavošana un ievietošana Daugavā ir arī viens no attiecināmajiem projektiem zaļo obligāciju emisijas programmā.


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra