Ķekava plāno celt cenas

Ražošana
2012. gada 11. janvāris 14:30

Latvijas lielākais putnu gaļas ražotājs Putnu fabrika Ķekava šogad plāno palielināt produkcijas cenas, atklāj Ķekavas izpilddirektors Aldis Škutāns.

Viņš norādīja, ka produkcijas cenas paredzēts palielināt nevis mehāniski, bet izvērtējot attiecīgā produkta pašizmaksu. «Cenas ir plānots paaugstināt, bet nevis mehāniski visiem produktiem, bet skatoties uz produkta pašizmaksu,» sacīja Škutāns un paskaidroja, ka ražošanas izmaksas ir pieaugušas, jo strauji kāpušas graudu iepirkuma, kā arī elektroenerģijas cenas.
«Pusotra gada laikā graudu cenas ir kāpušas par 100%, kas nozīmē, ka no 90 latiem tās pieaugušas līdz 180 latiem tonnā. Savukārt elektrības izmaksas pieaugušas par 35% – tik lielu kāpumu nevar paņemt uz sevi,» uzsvēra Ķekavas izpilddirektors un piebilda, ka putnkopībā tāpat kā cūkkopībā graudu cenas ir ļoti svarīgs izmaksu postenis.

Jau vēstīts, ka Valsts ieņēmumu dienests pieņēmis pozitīvu lēmumu par tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) pasākumu plāna saskaņošanu Ķekavas maksātnespējas novēršanai. Uzņēmuma plānu saskaņojuši arī 92% nenosegto kreditoru, kā arī tam piekritusi Nordea banka. Saskaņotais TAP iesniegts Rīgas rajona tiesā, kurai par TAP plāna apstiprināšanu jālemj divu nedēļu laikā.

Putnu fabrika Ķekava darbību sāka 1974.gadā. Uzņēmums nodarbojas ar mājputnu gaļas pārstrādi. 2004.gada vasarā par tā kontrolpaketes īpašnieku kļuva uzņēmums Kopfonds.

Pērn uzņēmums strādāja ar aptuveni 19 miljonu latu neauditēto apgrozījumu, iepriekš pastāstīja Škutāns. Savukārt 2010.gadā uzņēmums strādāja ar 20 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma zaudējumi palielinājās par 55% – līdz 1,826 miljoniem latu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra